reklamı kapat

POPÜLER

Karşınızda merak edilen tasarım detaylarıyla 2019 Hyundai Santa Fe [İlk bakış]

Şubat ayıyla birlikte tanıtım süreciyle ilgili geri sayımın başlayacağı 2019 Hyundai Santa Fe, ilk tasarım çizimleriyle ve değişen kimliğiyle karşımızda.

Hyundai’nin ilk ipucunu geçtiğimiz hafta içerisinde verdiği 2019 model yıllı Santa Fe‘nin tanıtımıyla ilgili artık hareketli dönem içerisine girmiş bulunuyoruz. “Arka Yolcu Alarmı” özelliği ile otomobil dünyasında bir ilki beraberinde getirecek olan yeni jenerasyon, teknolojik asistanları kadar tasarımıyla da sınıf atladığını bir hafta öncesinde hissettirmişti. Bugün itibarıyla yine resmi kaynaklar üzerinden paylaşılan tasarım çizimleri, 2019 Hyundai Santa Fe üzerinde oluşan beklentilerimizin ne derece haklı olduğunu kanıtlar niteliğe sahip. Şu aşamadaki asıl soru ise, bu tasarım çizimlerinin gerçek dünyaya ne derecede aktarıldığı yönünde.

Değişen ve sportifleşen çizgiler

Bir önceki paylaşımda sadece silüetini gördüğümüz Santa Fe’nin ön bölümünde Kona‘yı andıran ince formlu ışıklandırma grubuna sahip olacağına dair bir değerlendirme yapmıştık. Ortaya çıkan yeni görsellere baktığımızda bunu doğrular nitelikte çok daha sportif slim-LED ışıklandırmaların, boyutu önemli oranda büyütülmüş ızgara ile birlikte güzel bir uyum sergilediğini görüyoruz. Bunun yanı sıra ön tamponunda LED sis farlarını içerisine alan altıgen formlu bir yapıyı barındıran modelin arka kısmında da karakteristik değişimler var. Hyundai tasarımcılarının, arka tarafa doğru ilerledikçe Santa Fe’in çizgilerinde daha sportif ve coupe’yi andıran bir yapıya yer verdiğini söylemek de mümkün. Şubat ayı içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2019 Hyundai Santa Fe ile ilgili önümüzde çok daha hareketli bir süreç var. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir, tasarımla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.