reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Sony’nin katlanabilir OLED ekranlı telefonu yolda

Güney Koreli bir kaynağın aktardığı bilgiye göre Sony ve LG Display, OLED ekran iş birliğiyle ilgili çalışmalarını önümüzdeki dönemde genişletiyor.

Sony ve LG Display’in artık sadece basit OLED ekranlar değil, esnek OLED ekranlar da üreteceği belirtiliyor. LG Display’in zaten üst seviye Sony televizyonlar için OLED ekranlar tedarik ettiğini belirtelim.

Business Korea’nın paylaştığı bilgiler gerçeğe dönüşürse LG Display, esnek OLED ekranları bu kez Sony’nin amiral gemisi telefonları için üretecek. Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy X’in ardından Sony’nin de katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtacağı iddia ediliyor. Pek tabii katlanabilir ekranlı telefonu ilk kez Samsung’un tanıtması bekleniyor.

Kulağımıza gelen haberlere göre Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu Xperia XZ Pro, Snapdragon 845 işlemciden ve 6 GB RAM’den güç alacak. 4K çözünürlüklü 5,7 inçlik OLED ekranıyla fark yaratacağı konuşulan telefonda ince ekran çerçevelerinin kullanılması bekleniyor. IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olacağı belirtilen telefonda 128 GB’lık dahili hafızanın yer alacağı iddia ediliyor. Telefonun dahili hafızasının microSD kartlarla artırılabileceği söyleniyor. 3.420 mAh kapasiteli pille gelen telefonun arka kısmında 18 megapiksel ve 12 megapiksel olmak üzere çift kamera yer alacak.

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu için geri sayım başladı

Çift kamera sayesinde telefonun 2 kat optik yakınlaştırma yapabileceği dile getiriliyor. Selfie çekimi yapmayı seven kullanıcılar için telefonun ön kısmında 13 megapiksel kamera olacağı belirtiliyor. Sony, yeni telefonunu 26 Şubat‘ta gerçekleştireceği etkinlikte gün ışığına çıkaracak.