reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Sony’nin çift kameralı yeni amiral gemisi telefonu Xperia XZ Pro detaylandı

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu Xperia XZ Pro ile ilgili özellikler detaylandı. Teknoloji dünyası tarafından dört gözle beklenen telefonun sunacağı performansla tüm dikkati üstüne çekmesi bekleniyor.

Telefonun tanıtımına az bir süre kala yeni Xperia modeliyle ilgili özellikleri de sıkça duymaya başladık. Sony’nin günümüzdeki amiral gemisi telefonlarla rekabet etmesi için ilk başta tasarımını gözden geçirmesi gerekiyor. Xperia XZ Pro’da ince ekran çerçevelerinin kullanılacağı belirtilse de Sony’nin Omnibalance tasarım çizgisini devam ettirme olasılığı da bulunuyor. Şirketin Ombibalance tasarım anlayışını Xperia XZ Pro’da da devam etmesi durumunda telefonun tasarım açısından rakiplerinin gerisinde kalacağını şimdiden söylemek mümkün.  Daha önceki amiral gemisi telefonlarında 4K ekran kullanan Sony’nin yeni telefonunda da 4K ekrana yer vermesi bekleniyor. Son zamanlarda Sony’nin OLED ekran tercihinde bulunacağı belirtilse de şirketin OLED teknolojisini bu model yerine farklı bir modelde kullanabileceği de belirtiliyor. Sony’nin OLED ekran tercih etmesi durumunda telefonun çok daha canlı ve çok daha derin siyahlar sunacağını söyleyebiliriz.

Kamera tarafına bakıldığında Sony Xperia XZ Pro’nun Sony’nin ilk çift kameralı telefonu olacağı da konuşuluyor. 18 ve 12 megapiksel çift kamera yardımıyla telefonun optik yakınlaştırmaya imkan tanıyacağı dile getiriliyor. Arka plan bulanıklaştırma özelliğinin de Xperia XZ Pro’da yer alacağı iddia ediliyor. Selfie çekimlerinden hoşlanan kullanıcılar için telefonun ön tarafında 13 megapiksellik kameranın bulunması bekleniyor.

Sony’nin amiral gemisi telefonu için geri sayım başladı

Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845’den ve 6 GB RAM’den güç alacağı iddia edilen telefonda 3.420 mAh kapasiteli pil yer alacağı söyleniyor. Sony Xperia XZ Pro’nun 750-850 dolar fiyat aralığında olması bekleniyor.  Sony, yeni telefonunu 26 Şubat‘ta gerçekleştireceği etkinlikte gün ışığına çıkaracak.