reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia
Sony

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu hakkında son detaylar

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonuyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Gelen son haberlere göre şu anda Sony H8541 kod adıyla anılan telefonun Snapdragon 835 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den güç alması bekleniyor. 64 GB depolama kapasitesine sahip olan telefonda kulaklık girişinin yer almayacağı belirtiliyor.

Advertisement

4K çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranla birlikte gelmesibi beklediğimiz telefonun çerçevesiz bir ekrana sahip olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Günümüzdeki çoğu telefonda çerçevesiz ekranın yer alması Sony’nin de Omnibalance tasarım anlayışından vazgeçeceği anlamına gelebilir. Uçtan uca bir ekranla telefonda sonsuz ekran yer alma ihtimali bulunuyor. Telefonun tasarımı Xperia XZ Premium gibi çerçeveli olması durumunda ise Sony’ye eleştiri oklarının çevrileceğini söyleyelim. IP65/68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir gövdeyle geleceği konuşulan telefonda Android 8.0 Oreo yüklü olacağı belirtiliyor. 3.420 mAh kapasiteli pilden güç alan telefonun hızlı şarj teknolojisine de destek vereceği dile getiriliyor.

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu ne zaman tanıtılacak?

USB-C destekli telefonun Samsung Galaxy S9 ve LG G7 ile sıkı bir rekabetin içerisine girmesi bekleniyor. Henüz tanıtım tarihi resmiyet kazanmasa da telefonun önümüzdeki yılın başında veya şubat ayının sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılma ihtimali kuvvetle muhtemel.

Sony