reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia L2

Bütçe dostu Sony Xperia L2’nin taslak tasarımı ortaya çıktı [Video]

Sony geçtiğimiz yıl en uygun fiyatlı akıllı telefonu Xperia L1’i pazara sunmuştu. Uygun fiyata telefon sahibi olmayı düşünenler için iyi bir seçenek olan bu modelin ardından Sony yeni modelin de hazırlıklarını sürdürüyor. Sony Xperia L2 adıyla karşımıza çıkacağı belirtilen telefonun taslak tasarımı ortaya çıktı.

Tasarımına bakıldığında fazla bir değişikliğin olmadığı telefonda donanım açısından iyileştirmeler yapılması bekleniyor. Sony’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Xperia L2’de Qualcomm’un Snapdragon 630 işlemcisi ve 4 GB RAM yer alacak. Yeri gelmişken hatırlatalım. Bir önceki modelde 2 GB’lık RAM kullanılıyordu. Xperia L2 modeline geri dönecek olursak telefonda 720p çözünürlüklü 5,5 inç ekranın yer alacağı belirtiliyor. Android Nougat yüklü gelmesini beklediğimiz telefonun büyük bir ihtimalle önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor.

Sony bir taraftan da amiral gemisi telefonunun hazırlıklarını sürdürüyor

Samsung Galaxy S9 ve LG G7 ile rekabetin içerisine girmesi beklenen Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu şu anda Sony H8541 kod adıyla anılıyor. 4K çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranla birlikte gelmesibi beklediğimiz telefonun çerçevesiz bir ekrana sahip olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Günümüzdeki çoğu telefonda çerçevesiz ekranın yer alması Sony’nin de Omnibalance tasarım anlayışından vazgeçeceği anlamına gelebilir. Uçtan uca bir ekranla telefonda sonsuz ekran yer alma ihtimali bulunuyor. Yeni Xperia modellerinin önümüzdeki yılın başında veya şubat ayının sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılma ihtimali kuvvetle muhtemel.

Video

İLGİLİ HABERLER