reklamı kapat

POPÜLER

Byton

Kokpitiyle Mercedes ve BMW’ye meydan okuyan elektrikli SUV FMC Byton’dan yeni detaylar

Tanıtımına artık sayılı günler kalan FMC Byton, paylaşılan yeni dış ve iç görselleriyle beklentileri artırmayı başarıyor.

Son dönemlerde karşımıza çıkan girişim niteliğindeki elektrikli otomobil markaları arasında akıllarımızda yer edinmeyi başaranlardan birisi FMC oldu. İlk modelleri olan Byton ile Mercedes S-Serisi‘ne meydan okuyan ve geçtiğimiz eylül ayında aracın ilk detaylarını paylaşan marka, tanıtım etkinliğine sayılı günler kala yeni bir paylaşımla karşımıza çıktı. 7 Ocak Pazar günü CES 2018 kapsamında düzenlenecek olan etkinlikle birlikte tanıtılacak olan SUV modeli, kokpiti ve geniş iç hacminin yanı sıra teknolojisiyle, elektrikli otomobillerin neden geleceğin sahibi olacağını kanıtlayan özellikleri beraberinde getirecek.

Tasarımı kadar teknolojisi de fark yaratacak

FMC’nin yaptığı yeni paylaşımda “akıllı mobilite, otonom sürüş ve paylaşılabilir sürüşün gerçek bir parçası” olarak tanımlanan Byton’ın neredeyse kesinleşen teknik detaylarını hatırlayalım. SUV formlu bir araç olarak karşımıza çıkacak olan Byton’un tek seferde 500 kilometre civarında menzil değerine, beşinci seviye otonom sürüşe ve hızlı teknolojisine sahip olacağı ilk öne çıkan parçalar arasında. Teknoloji ayağında akıllarda yer edinecek yeteneklere sahip olan modelde biyometrik kimlik algılama, ses tanıma ve komut algılama kullanıcı deneyiminde fark yaratanlardan. Araçtan yeni paylaşılan görsellerde daha da detaylanan multimedya ekran da teknolojik yapının merkezinde yer alıyor. Konsolun tamamını saran bu devasa ekranda “bölünebilir kullanım deneyimine” yer veren FMC, bu sayede farklı işlemleri parçalar halinde ekrana yansıtıyor. Burada el hareketleriyle komut algılama teknolojisi “Air Touch“ın da sunulduğunu belirtmeden geçmeyelim. Byton’u 2019’da Çin’de, bir yıl sonra Avrupa ve Amerika‘da satışa sunmak isteyen FMC, ileriki dönemde ürün gamına bir adet sedan ve MPV eklemeyi planlıyor.