reklamı kapat

POPÜLER

Byton Concept

Gelenekleri değiştirme iddiasıyla yola çıkan 525 kilometre menzilli Byton Concept üretim öncesi son kez sahnede

Milano’da düzenlenen moda etkinliğinde sergilenen Byton Concept, teknolojisi ve tasarımıyla önümüzdeki yıldan itibaren adından söz ettirmeye başlayacak.

Elektrikli otomobil dünyasına katılan en yeni üreticilerden birisi olan Çin merkezli Byton, kısa süre içerisinde hızlı bir gelişme göstererek üretim bandına yaklaşmaya deva ediyor. CES 2018’de ilk modelleri için resmi adımlarını atan marka, geçen üç aylık sürenin ardından Milan Design Week kapsamında bir adım daha ileriye götürerek karşımıza çıkarttı. Seri üretime neredeyse hazır olarak lanse edilen Byton Concept, iki ay içerisinde güvenlik ve çarpışma testlerine hazır bir halde tekrar karşımızda olacak. İlk adımda 2019 içerisinde Çin’de satışa sunulacak olan aracın teknik değerleri ise elektrikli otomobillerle ilgili akıllarda olan tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak.

Önümüzdeki yıl satışta

Modelle ilgili bildiklerimiz dışında ortaya çıkan yeni bir bilgi olmadığını söyleyebiliriz. Geriye dönüp öne çıkan parçalara baktığımızda ilk olarak iki aracın farklı versiyonla satışa sunulacağını anımsayabiliyoruz. Motorun arkada konumlandığı tek versiyon 272 beygir güç ve yaklaşık 400 kilometre menzil değerleriyle sunulurken, çift motorlu versiyonda ise bu değerler 476 beygir ve yaklaşık 525 kilometre menzile kadar artış gösteriyor. Ebatsal olarak baktığımızda ise 4.850 milimetre uzunluk, 1.940 milimetre genişlik ve 1650 milimetre yükseklik değerlerine sahip olan Byton Concept, iç dünyasında çok ciddi bir kullanım alanı vadedecek. Teknoloji ayağında biyometrik kimlik algılama, ses tanıma ve komut algılama, 5G internet bağlantısı ve konsolun tamamını saran “bölünebilir” ekran gibi özelliklere sahip olan aracın İngiltere’de 32.000 sterlin civarında bir fiyatla satışa sunulacağı söyleniyor. Modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

Byton Concept tanıtım filmi