reklamı kapat

POPÜLER

Byton M-Byte

Ezberleri bozacak Byton M-Byte için paylaşılan kokpit detaylarına yakından bakın

Beraberinde çok iddialı özellikleri getirecek olan Byton M-Byte, paylaşılan detaylı kokpit fotoğraflarıyla kullanıcıları heyecanlandıracak gibi.

Tesla başta olmak üzere en önemli üreticilere rakip olma iddiası taşıyan pek çok marka Uzak Doğu merkezli olarak karşımıza çıktı. Girişim niteliğinde olup kısa sürece çok ciddi yatırımlar elde eden üreticiler arasından adını kısa süre içerisinde çokça duyacaklarınızdan birisi de Byton olacak. Sıkı LOG takipçilerinin kolaylıkla anımsayabileceği Çin merkezli bu girişim, Eylül 2018 içerisinde Avrupa pazarına gireceğini dahi açıklamıştı. Markanın bu noktadaki ilk hamlelerinden biriyse tam elektrikli SUV modeli Byton M-Byte olacak. Asfalt için hazırlıklarına devam edilen aracın kokpitinden yeni detaylar paylaşan resmi kaynaklar, bu kez detay bazında biraz daha mercek büyüterek ilgiyi artırma peşinde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Byton M-Byte iki farklı versiyonla satılacak

M-Byte, markasının ilk seri üretim modeli olmasından ötürü hayati bir önem arz ediyor. Ortada Mercedes, Audi ve BMW gibi rakiplere karşı önemli bir iddia olmasının da getirisi olarak Byton’ın tüm büyük silahlarını ve gelecek vizyonunu bu araçta toplamasını bekliyoruz. Nitekim kokpitti çok net bir şekilde domine eden 48 inçlik devasa ekranın henüz eşi benzeri görülmemiş yapıların başında geldiğini görebiliriz. Benzersizlik konusunda aracın elindeki bir diğer önemli silah ise direksiyon üzerinde konumlandırılan 7 inçlik dijital ekran olacak. 8 inç ebatlı üçüncü ekran ise kol dayama panelinin hemen uzantısında kullanıcıların hizmetinde olacak. İçerisinde fiziksel tuşların da olduğu bu yapının kullanışlılık bazında ne denli başarılı olduğunu şüphesiz önümüzdeki süreç gösterecek. Byron M-Byte giriş seviyesindeki versiyonunda tek elektrik motoruyla yaklaşık 270 beygirlik güç ve 400 kilometre gibi gayet yeterli bir menzile erişebilecek. İki elektrik motoru ve dört tekerlekten çekişli altyapı kombinasyonuyla gelecek olan ikinci versiyonda ise limitler 470 beygir güç ve yaklaşık 500 kilometre menzil gibi seviyelere yükselecek.

İlgili video

Byton M-Byte konsept