reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla, gözde otomobili Model 3’ün üretimine ara verdi

Tesla, en uygun fiyatlı otomobili Model 3 ile manşetlerden inmiyor. Hem iyi hem de kötü haberler ile sık sık karşımıza çıkan araç, bu sefer yine kötü sayılabilecek bir haberle gündemde.

2018’in ilk üç ayında 9.777 adet Model 3 üreten Tesla, biliyorsunuz aracın seri üretiminde baştan beri ciddi sıkıntılar yaşıyor.  Geçtiğimiz günlerde bu durum hakkında samimi bir açıklama yapan CEO Elon Musk, üretim konusunda geç kalınmasının arkasında üretimde çok fazla robot kullanılmasının yattığını açıklamış ve oldukça şaşırtmıştı. Ayrıca Musk üretimi hızlandırmak adına kurulan “çılgın, karmaşık konveyör bant ağını” tam çalışmadığı için kaldırdıklarını da belirtmişti. İşte bu açıklamaların hemen üstüne Model 3 üretiminin durdurulduğu açıklaması geldi. Yaşanan sorunları çözmek için geçici olarak yapılan durdurma işleminin, en az 5 gün sürmesi bekleniyor. Bu durum şu an için kötü görünüyor ancak gelecek için iyi ve gerekli olarak değerlendiriliyor. Çünkü aracın üretim sorunlarının artık mutlaka aşılması gerekiyor. Haftalık koyulan üretim hedefleri bir türlü tutturulamayan araç, kullanıcılar arasında ise büyük talep görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gündemin merkezindeki otomobil Tesla Model 3

Otomobil hatırlamak adına 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık versiyonla 354 km yol, 44 bin dolarlık modeliyle ise 498 km yol yapabiliyor.

İlgili Video

Gündemden düşmeyen aracın tanıtım videosu