reklamı kapat

POPÜLER

Tesla'dan

Tesla Model 3 hakkında çok şaşırtan detay

Tesla‘nın en önemli otomobili konumunda bulunan Model 3, ilginç bir haberle gündemde bulunuyor. Araç için karmaşık durumlar yaşanmaya devam ediyor.

Tesla Model 3, başlangıcını 35 bin dolarlık fiyat etiketiyle yapmış bir otomobil. Ancak bu fiyat etiketi şu an için sunulamıyor. Çünkü Elon Musk’ın açıklamasına göre modeli üretmek tam 38 bin dolar tutuyor. Bu yüzde araç şu an en az 45 bin dolarlık bir etiketle elde edilebiliyor. Günlük 1.000 araç üretim seviyesini yakalayan firma, elbette 35 bin dolarlık fiyatı yeniden sunmak ve bu fiyatta yapılacak satıştan kar elde edebilmek istiyor. Elon Musk bunu 6 ay içerisinde elde edebileceklerini belirtiyor. Ancak bunun için üretim sürecinde halen yaşanan bazı sorunların çözülmesi gerekiyor. 2019 ortalarına kadar gelmesi zor görünen 35 bin dolarlık model, almayı düşünen ve ön sipariş yapmayan kişileri oldukça üzüyor. Aracın biliyorsunuz çok daha pahalı dört çeker ve performans versiyonları da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 genel olarak çok beğeniliyor

Hatırlamak adına aracın temel versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 5.6 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, temel versiyonuyla 354 km yol yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Otomobil resmi tanıtım videosu