reklamı kapat

POPÜLER

twitter

Dünyanın dört bir yanından Twitter kullanıcıları aynı sorunu yaşıyor

Artık eskisi kadar popüler olmayan Twitter hala en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Mecranın uygulama programlama arayüzünde değişikliğe gitmesi kullanıcıların problem yaşamasına neden oluyor. Üstelik bu sorunların son birkaç saatte ortaya çıktığı ve siteyi kullanmayı imkansız hale getirdiği söyleniyor.

Teknik aksaklıklar kullanıcılara yansıyor

Aslına bakarsanız Twitter’ın  uygulama programlama arayüzünde (API) değişikliğe gittiğini zaten biliyoruz. Fakat görünen o ki bu çalışmalar sitenin kullanılmasına engel oluyor. İnternet üzerinden paylaşılan sorun raporlara bakılırsa Twitter son birkaç saattir Amerika, Japonya ve pek çok Avrupa ülkesinde kullanılamıyor. Bazı kullanıcıların tüm olumsuzluklara rağmen siteye erişim sağlayabildiği ancak hata uyarısıyla karşılaştığı söyleniyor. Geri kalanlar ise sitenin hiçbir şekilde açılmadığını anlatıyor. Bu sorunun teknik aksaklıklardan kaynaklandığı ifade ediliyor. Ancak problemin dünya geneline yayılmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü sorun yaşayanların yanında siteye hiçbir sıkıntı yaşamadan erişen pek çok kullanıcı da bulunuyor.

Kullanıcıların Twitter’a erişmesine ve paylaşım yapmasına engel olan bu sorunun son birkaç saatte ortaya çıktığı ifade ediliyor. Ancak Twitter’ın durum sayfasına herhangi bir problem yaşandığına dair bilgi bulunmuyor. Dolayısıyla sorunun ne zaman çözüleceğini söylemek de pek mümkün değil.