reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Twitter yepyeni bir görünüme kavuşuyor

Geçen yıldan bu yana imajında yeniliklere giden Twitter, bu kez de tasarım değişikliğiyle kullanıcılara daha rahat bir deneyim vadediyor. Yenilenen kullanıcı arayüzünde eskisine göre daha rahat bir şekilde uygulama içerisinde dolaşmak mümkün oluyor. 

Advertisement

Artık profil, ek hesaplar, ayarlar ve gizliliğin hepsine birden bir yerden ulaşılabiliyor. Yan tarafta bulunan yeni gezinti menüsü ve uygulamanın altında bulunan daha az sayıdaki sekme ile karışıklık daha da azaltılıyor ve tweet’ler içerisinde gezinmek daha kolay gerçekleştirilebiliyor. Tipografideki değişiklik sayesinde daha yalın ve birbirine uyumlu yazılar karşımıza çıkıyor ve başlıkların kalınlaştırılması bu başlıkların görülebilmesini kolay hale getiriyor. Yuvarlatılmış profil fotoğrafları ise neyin kim tarafından söylendiğini daha anlaşılır hale getiriyor.

Tweetler cevap, Retweet ve ‘like’ sayısını anında güncelliyor ve böylece sohbetleri tam da gerçekleşirken, canlı olarak takip etmek mümkün oluyor. Eskiden bu sayılar anlık olarak güncellenmediği için sayıları net olarak anlayabilmek adına sayfayı güncellemek gerekiyordu. Daha sezgisel ikonlarla birlikte tweetlerle, özellikle Twitter’a yeni üye olan biriyseniz, daha kolay etkileşime geçilebiliyor. Eskiden bazı ikonların ne anlama geldiğini anlamayan kullanıcılar yeni güncelleme ile birlikte her tuşun ne işe yaradığını tam olarak anlayabiliyor. Yeni tasarıma kavuşabilmek için Android ve iOS’teki uygulamanın güncellenmesi gerektiğini hatırlatalım.