reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp, çıkartma oluşturma sistemini çok yakında Android’e de getiriyor

Alanın lideri olmayı sürdüren WhatsApp, bir süredir iOS tarafında yer alan çıkartma oluşturma sistemini Android’e de getiriyor.

Birçok kişiyi çok sevindiren ve kişilerin direkt olarak WhatsApp içinde çıkartma oluşturmasına imkan tanıyan altyapı, WABetainfo tarafından gösterildiği kadarıyla Android için de geliyor ve altyapı hali hazırda herkese açık en son beta içerisinde test edilebiliyor. Yakında ana sürüm üzerinden herkese açılacak sistem, çıkartma konusunda üçüncü parti hizmetlere olan ihtiyacı ciddi şekilde ortadan kaldırıyor. Android için WhatsApp uygulamasında kullanıcılar bir süredir tarih aralığı belirtmek yerine yalnızca belirli bir tarihte ya da günde sohbet içi arama da yapabiliyor. Hem bireysel hem de grup sohbetlerde geçerli bu özellik, iOS, Mac masaüstü ve WhatsApp Web sürümlerinde ise hali hazırda sunuluyordu. WhatsApp için buna ek olarak birçok farklı başka özellik de geliştiriliyor. Örneğin WABetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla yakında kişiler fotoğraf ve videolarını “yüksek kalitede / HD modunda” göndermek için her seferinde özel ayarı seçmek zorunda kalmayacak. Firma ayarlar içerisine yeni bir seçenek getirecek, bu sayede yüksek kaliteli aktarım varsayılan olarak sürekli açık hale getirilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yani fotoğrafları ya da videoları yüksek kalitede göndermek için her seferinde HD ayarının seçilmesine gerek kalmayacak. Bu durum kullanıcı deneyimini artırmak adına oldukça güzel görünüyor, birçok kişiyi şimdiden memnun ediyor. Bu aralar platform için birçok yeni bilgi geliyor, örneğin firma profil fotoğraflarının ekran görüntüsünün alınmasını engellemeye hazırlanıyor.

Şu an aktif olarak test edilen bu gizlilik özelliği, profil fotoğraflarını korumaya odaklanıyor ancak elbette yüzde 100 koruma getirmiyor. Profil fotoğrafının ekran görüntüsünü almaya çalışanlara, “Uygulama kısıtlamaları nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor” uyarısını gösterecek firma, bu özelliği yakında herkes için aktif edecektir.

WhatsApp, yine WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla aşırı kullanılmayan durum konusunda bir görsel güncelleme gerçekleştirecek. Yeni tasarımda paylaşılan durumlar için daha büyük bir ön izleme yapılacak, bu sayede paylaşılan içerikler açılmadan önce daha rahat şekilde görülebilecek. Kanal listeleri özelinde de arayüzü güncelleye firma, “Sohbet Kilidi İçin Gizli Kod” altyapısını da yakında web sürümüne getirecek.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

İLGİLİ HABERLER