reklamı kapat

POPÜLER

Çiftçilere özel hazırlanan Volkswagen Polo Robust tanıtıldı

Evet gerçekten oldukça ilginç ancak bugün direkt olarak çiftçilere odaklanan özel bir Volkswagen Polo Robust modeli tanıtıldı.

Volkswagen Polo önümüzdeki yıl 50. yaşına girecek efsane bir model ve şimdiye kadar “hatchback, sedan, wagon ve crossover” gövde formlarında pazara sunuldu. Şimdi ise Brezilya pazarı için hazırlanan ve özellikle bozuk arazilerde bol bol vakit geçirmek zorunda kalan çiftçileri odak noktaya alan Volkswagen Polo Robust modeli görücüye çıkarıldı. Normalden çok da farklı görünmeyen bu araç, farkını temelde yerden daha yüksek olmasıyla koyuyor. Temizlemesi kolay olduğundan vinil döşeme koltuklar ile donatılan araç, yine temizlik kolaylığı sunduğundan kauçuk paspaslar ile geliyor. Römork bağlantısı bulunan ancak 1-litrelik benzinli motoru ile 84 beygir güç ile 101 Nm tork getiren yani büyük yükler çekecek kadar güçlü olmayan Polo Robust, sadece beş ileri manuel vites ile alınabiliyor ve gücü öne aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, geçtiğimiz hafta Almanya, Meksika ve Şili’de gelecek otomobilleri için “Airon, Angra, Hera, Tempus, Tera, Therion, Thron ve Tukan” isimlerini kayıt altına almasıyla ses getirmişti. Elbette bunları kullanacağı henüz yüzde 100 kesin olmayan firma, biliyorsunuz hali hazırda Golf, Passat, Polo ve Tiguan gibi çok sayıda ikonik isimde araç satıyor, bu isimlerin çoğunu elektrikli dönemde de öldürmek istemiyor. Ancak yine de bir yenileme gerekirse diye gelecek için yeni isimler hazırlayan Volkswagen, bundan önce ise bir Renault gelişmesi ile gündeme gelmişti.

Çıkan haberlere göre Renault bugün Volkswagen ile Avrupa pazarı için ufak boyutlu bir elektrikli otomobil üretmek üzere görüşmeler yaptığını resmi olarak doğruladı. Eğer bu görüşmeler beklendiği gibi sonuçlanırsa karşımıza bütçe dostu bir elektrikli çıkacak, bu araç inanılmaz uygun fiyatlı Çinli araçlara karşı önemli bir alternatif ya da başka bir deyişle rakip olacak.

Bu konuda konuşan Renault CEO’su Luca de Meo, “Katılmak isteyen herkese kapım açık. Üretim kapasitem var. Platformum var. Bunu nasıl yapacağımı biliyorum.” açıklamasını da yaptı yani sürece başka isimlerin dahil olabileceğine de işaret etti.

Volkswagen haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli