reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

Yakında WhatsApp içinde profil fotoğrafı üretilebilecek

Yakında WhatsApp içinde profil fotoğrafı üretilebilecek. Firma üretken yapay zeka konusunda adımlarına devam ediyor.

WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, üretken yapay zeka alanında önemli sistemler geliştiriyor, yakında bunlar arasına WhatsApp merkezli bir profil fotoğraf üretme sistemi de geliyor. Bu güzel görünen sistem devreye alındığı zaman kişiler sadece yazarak farklı görseller üretebilecek ve bunları direkt olarak profil fotoğrafı yapabilecek. WhatsApp için elbette başka özellikler de geliştiriliyor. Örneğin yapılan yeni keşiflere göre yeni “arama/çağrı barı” altyapısını Android gibi iOS tarafında da sunmak adına çalışmalar yapıyor. Bu altyapıda sesli çağrı boyunca ekranın üstünde bir menü çıkıyor, orada hızlı bir şekilde çağrı sonlandırma ya da anlık olarak mikrofonu açıp kapatma imkanı sunuluyor. Yakında standart ile yapay zeka destekli çıkartma oluşturma araçlarını ayrı simgeler ile birbirinden ayıracağı da bulunan şirket, yine yakında iOS tarafında da profil fotoğraflarının ekran görüntüsünün alınmasına engel getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kanallar bölümünde “iş, eğlence, spor” vb. gibi kanal kategorileri sunacak servis, depolama yönetimi altyapısına da “kanallar ya da sohbetler” gibi filtreleme kategorileri getirecek. WhatsApp bundan önce tanıttığı aşağıda görebileceğiniz yeni arayüz tasarımı ile ses getirmişti. Yeşil rengin hakim olduğu modern yeni tasarım, iOS ile Android tarafında oldukça yakın görünüyor, Android uygulamasında artık iOS’taki gibi alt navigasyon barı sunuluyor. Yeni arayüze arananların daha rahat bulunması için sohbet filtreleri (Sohbetler içinde en üste seçilebilir menü şekilde) ekleyen şirket, yeni arayüzde simgeleri de yeniliyor. Koyu modu da güncelleyen ve kontrastı artırarak gece kullanımını daha kolay hale getiren firma, eklenti menüsünü de tazeliyor.

WhatsApp

Firmadan bunlardan önce ise Topluluklar odaklı yeni özellikler duyurulmuş, faydalı yeni özellikler için firmadan gelen resmi açıklama şöyle olmuştu: “Toplulukları kullanıma sunduğumuzdan beri mahalleler, okul dernekleri, hobi tutkunları gibi ortak ilgi alanlarına sahip insanların ilişkili grupları birbirine bağlı ve düzenli tutmak için bu özelliği nasıl kullandığını görmekten heyecan duyuyoruz. Toplulukları birbirine daha da yakınlaştırabilmek amacıyla, insanlara WhatsApp’ta etkinlikler düzenlemenin yeni bir yolunu sunuyor ve üyelerin yöneticilerden gelen önemli güncellemelere yanıt verebilmesi için Duyuru Gruplarında organize edilmiş yanıtları kullanıma açıyoruz. Etkinlikler sayesinde insanların sanal bir toplantı ya da doğum günü yemeği gibi buluşmalarını doğrudan WhatsApp’ta planlaması artık çok daha kolay.

Herkes etkinlik oluşturabilir ve diğer üyeler de yanıt vererek katılım durumlarını tüm gruba bildirebilir. Konuklar etkinliği grubun bilgi sayfasında da bulabilir ve etkinliğe gidecek olanlar etkinlik zamanı yaklaştığında otomatik bildirim alır. Şimdilik bir Topluluğun bünyesindeki grupların kullanımına açılan Etkinlikler, önümüzdeki aylarda tüm gruplara sunulacak. Bir diğer yenilik, Duyuru Gruplarına getirdiğimiz yanıtlar özelliği. Böylece hem yöneticiler üyelerinden haber alabilecek hem de bu gruplar sayesinde Topluluğunuzda neler olup bittiğini kolayca takip etmeye devam edebileceksiniz.

Yanıtların gruplandırılması ve küçültülmesi sayesinde başkalarının söylediği şeyleri bağlam içinde görebilirsiniz ve bildirimler herkes için sessize alınır. İnsanlara WhatsApp’ta hayatlarını düzenli tutma imkanı tanıyacak daha fazla araç sunmak için önümüzdeki aylarda Topluluklarda ve gruplarda yeni özellikleri kullanıma açmaya devam edeceğiz. Hem burada hem de uygulamadan ulaşabileceğiniz WhatsApp Kanalımızda daha fazlasını paylaşacağız.”

WhatsApp haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition