reklamı kapat

POPÜLER

Twitter, Vine’ı kapatma planında değişikliğe gidiyor

Bir zamanların popüler sosyal platformlarından Vine‘ın kapatılacağı geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Twitter şimdi bu mecraya dair yeni planını açıkladı.

2013 senesinde kullanıma sunulan Vine uzunca bir süre kısa ve eğlenceli videolara ev sahipliği yapmıştı. Kendi yıldızlarını yaratmayı başaran mecra daha sonra ciddi bir düşüşe geçti. Giderek değer kaybetmesiyle birlikte Twitter geçtiğimiz ekim ayında Vine’ı kapatma kararını duyurmuştu.

Açıklama üzerinden geçen iki ayın ardından Twitter kararında değişikliğe gidiyor. Yapılan son duyuruya göre Vine tamamen kapatılmayacak, hayatına farklı bir şekilde devam edecek. İsmi Vine Camera olarak değiştirilen uygulama Vine’ın altı saniyelik kısa video formatını koruyacak ancak hazırlanan videolar Vine hesapları üzerinden paylaşılamayacak. İsteyenler ortaya çıkan sonucu telefonlarına indirip, farklı mecralarda yayınlayabilecek ya da direkt olarak Twitter üzerinden takipçileriyle paylaşabilecek.

Her ne kadar Vine artık hayatlarımızdan çıksa da, mecranın kendine özgü video formatı farklı bir şekilde yaşamaya devam edecek.