reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Vine’ın kurucusundan yeni uygulama müjdesi

Zamanının popüler sosyal medya uygulamalarından Vine’ı hatırlıyor musunuz? Twitter tarafından 30 milyon dolara satın alındıktan sonra beklenen atılımı yapamamış ve kapatılmıştı. İşte bu uygulamanın kurucularından Dom Hofmann kısa süre önce yeni bir uygulama müjdesi verdi.

Zamanında gerçekten çok büyük bir popülerliğe ulaşan platform, Snapchat ile Instagram gibi daha büyük platformlar karşısında tutunamadı. İçeriklerine halen resim internet sitesinden ulaşılabilen servis, aslında kendisine özgü bir yapıya sahipti. Bu durumu kullanmak istediği düşünülen Dom Hofmann, Twitter hesabından Vine‘ın devamını oluşturan bir uygulama üzerinde çalıştığını açıkladı. Projeyi şu an maddi olarak kendisinin desteklediğini belirten Hofmann, bunun harici detay vermekten kaçınıyor. Şu an deneme aşamasında olduğunu düşündüğümüz proje, daha şimdiden büyük merak uyandırıyor.

Vine bir dönemde damgasını vurmuştu

Bir dönem gerçekten kendi fenomenlerini dahi oluşturan platform, şu an birçok kişi tarafından hatırlanmıyor. Platform şu an Vine Camera isimli uygulama ile hayatta bulunuyor. Kişiler bu uygulama ile eskiden olduğu gibi 6 saniyelik videolar çekebiliyor ve bunları direkt olarak Twitter’a atabiliyor. Hem iOS hem de Android platformlarında bulunan uygulama, tahmin edebileceğiniz üzere gündeme gelmiyor. Dom Hofmann‘ın yeni uygulamasını böyle bir ölü ekosistem üzerine kurması ise birçok kişi tarafından mantıklı görünmüyor.