reklamı kapat

POPÜLER

Vine byte

Vine kurucusunun yeni video uygulaması Byte çıktı [İndir]

Zamanının popüler sosyal medya uygulamalarından Vine’ı hatırlıyor musunuz? Daha sonra tarih olan Vine kurucusunun yeni video uygulaması Byte çıktı.

Advertisement

Vine bilmeyenler için bir süre inanılmaz popüler olmuş ancak Twitter tarafından 30 milyon dolara satın alındıktan sonra beklenen atılımı yapamayarak kapatılmıştı. Zamanında gerçekten çok büyük bir kullanıcı sayısına ulaşan platform, Snapchat ile Instagram gibi daha büyük platformlar karşısında tutunamadı. İçeriklerine halen resim internet sitesinden ulaşılabilen servis, kendisine özgü bir yapıya sahipti. İşte tam da bu durumu kullanmak isteyen Dom Hofmann, çok uzun süre önce Twitter hesabından Vine‘ın devamını oluşturan bir uygulama üzerinde çalıştığını açıklamıştı. İşte bu uygulama Byte adıyla hem iOS hem de Android için kullanıma sunuldu. Vine ile benzer şekilde 6 saniyelik videolar çekilmesi / oluşturulması ve paylaşılması üzerine kurulan uygulama, içinde kamera ile çekilen ya da daha önce çekilmiş videolar ile kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vine bir dönemde damgasını vurmuştu, Byte devamını getirmeye çalışacak

Ancak bu oldukça zor görünüyor. Özellikle TikTok‘un patlama yaptığı günümüzde kimsenin Byte’a değer vereceği ya da geçiş yapacağı düşünülmüyor. Tahmin edebileceğiniz üzere kullanması ve indirmesi (Bağlantılar sayfanın altında) tamamen ücretsiz olan Byte, elbette bir topluluk altyapısına da sahip. Kişiler birbirlerinin içeriklerini görebiliyor, ana akışta editörler tarafından seçilen popüler içerikler bir araya getiriliyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonlarda 120 Hz kullanımı yakında patlama yapacak