reklamı kapat

POPÜLER

Vine 2.0 Vine 2

Vine’ın yerini alacak yeni platform için ilk görsel geldi

Twitter’ın satın almasından sonra tarih olan Vine uygulamanın kurucularından Dom Hofmann üzerinde çalıştığı yeni platform için ilk görseli yayınladı.

Zamanında gerçekten çok büyük bir popülerliğe ulaşan servis, Snapchat ile Instagram gibi daha büyük platformlar karşısında tutunamamıştı. Geçtiğimiz gün Twitter hesabından Vine‘ın devamını oluşturan bir uygulama üzerinde çalıştığını açıklayan Dom Hofmann, bugün yukarıda görebileceğiniz ilk görseli yayınladı. Direkt olarak “V2” ibaresinin yer aldığı görsel, Vine2.0’a işaret ediyor. İsminin direkt olarak V2 olabileceği de tahmin edilen platform, şu an maddi olarak Hofmann tarafından destekleniyor. Deneme aşamasında olduğu söylenen proje, daha şimdiden büyük merak uyandırıyor ancak hiçbir başka detay bulunmuyor. Bazı kaynaklar ise uygulamayı yakın zamanda görebileceğimizi söylüyor.

Vine bir dönemde damgasını vurmuştu

Bir dönem gerçekten kendi fenomenlerini dahi oluşturan platform, şu an birçok kişi tarafından hatırlanmıyor. Platform şu an VineCamera isimli uygulama ile hayatta bulunuyor. Kişiler bu uygulama ile eskiden olduğu gibi 6 saniyelik videolar çekebiliyor ve bunları direkt olarak Twitter’a atabiliyor. Hem iOS hem de Android platformlarında bulunan uygulama, tahmin edebileceğiniz üzere gündeme gelmiyor. Dom Hofmann‘ın yeni uygulama ile başarıya ulaşabileceğine inanıyor musunuz?