reklamı kapat

POPÜLER

Vine’a özel mesaj özelliği eklendi

Twitter ve Instagram‘ın ardından Vine da kullanıcılar arası mesajlaşma hizmetini kullanıma sundu. Bu güncellemeyle birlikte kullanıcılar çok sayıda kişiye altı saniyelik videolu mesajlarını gönderebilecek; üstelik alıcıların Vine kullanıcısı olması da şart değil.

Vine mesajlarını Twitter’dakinin aksine çok kişiye göndermek mümkün, üstelik mesajlar Snapchat‘teki gibi zaman aşımına uğramıyor. Dahası alıcılar mesajın başka kimlere gittiğini göremiyor. En güzeliyse Vine kullanmayan kişilere SMS veya e-posta üzerinden Vine mesajlarını gönderebiliyor olmanız. Uygulamaya adres defterine erişim izni vermeniz halinde mesaj alıcıları arasında Vine kullanıcısı olmayan tanıdıklarınızı da görebiliyorsunuz.

Vine
Vine, gelen kutusunu “arkadaşlar” ve “diğerleri” olarak ikiye ayırmış, böylece tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar otomatik olarak “diğerleri” kategorisine ayrılıyor. Tanımadığınız kişilerden Vine mesajı almak istemiyorsanız ayarlar bölümünden “diğerleri” kutusunu kapatabilirsiniz.

Bu güncellemeyle birlikte profil renklerini düzenleme seçeneği de sunan Vine’ın Instagram ve Snapchat’e karşı gerçekleştireceği bir sonraki hamleyi merakla bekliyoruz.