reklamı kapat

POPÜLER

Vine LOG Tasarım

Elon Musk sordu: “Vine servisini geri getirelim mi?”

 - Güncelleme: 31 Ekim 2022 09:54

Mutlaka hatırlayacak olacaktır. Sosyal medya dünyasında 2012 sonrasında büyük bir Vine furyası başlamıştı.

Vine, 2012 yılında kuruldu, 2012 yılı bitmeden Twitter tarafından 30 milyon dolara satın alındı ve 2016 yılında Twitter tarafından kapatıldı. 2015 yılında 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan servis, kısa video paylaşımlarına imkânı sunuyordu ve bir anda gerçekten oldukça popüler hale gelmişti. O zamanki jenerasyonun büyük ilgi gösterdiği mecra, o zaman kendi “fenomenlerini” dahi oluşturmuştu. Yeni jenerasyon sosyal medya ağlarıyla mücadele etme konusunda zorluklar yaşayan platformu Twitter, yaptığı şu açıklama ile kapatmıştı:

“2013’ten bu yana milyonlarca insan döngülere gülmek ve yaratıcılığın ortaya çıkışını görmek için Vine’a yöneldi. Bugün, önümüzdeki aylarda mobil uygulamayı durduracağımızın haberini paylaşıyoruz. Sizlere ve Vine’larınıza değer veriyoruz. Bu yüzden bu işi doğru şekilde yapmak istiyoruz. Vine’larınıza ulaşmaya ve onları indirmeye devam edebileceksiniz. Şimdiye kadar hazırlanan tüm Vine’ların hala izlenebilir olabilmesi için sitemiz de varlığını sürdürecek. İleride sitemizde veya uygulamada yapılacak değişikliklere dair sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vine bugün yeniden gündemde çünkü Twitter’ı satın alan Elon Musk aşağıdaki Tweet’i attı ve takipçilerine başlıkta da paylaştığımız şu soruyu sordu: “Vine servisini geri getirelim mi?” Bu sürpriz olan soruya şimdiye kadar 1,3 milyondan fazla cevap geldi ve oy kullananların büyük bölümü “evet” demeyi tercih etti. Çoğu kişi çok fazla kullanmayacak olmalarına rağmen Vine’ın geri gelmesini istiyor.

Bu soru üstüne dikkat çeken bir yorum da yapıldı. YouTube’un son dönemdeki en büyük isimlerinden MrBeast, Elon Musk’a Bunu yapsaydınız ve TikTok ile gerçekten yarışsaydınız çok komik olurdu” dedi. Elon Musk’ın MrBeats’e cevabı ise şu oldu: “TikTok’tan daha iyi olması için ne yapabiliriz?” Evet, yakında Vine hayatımıza yeniden girebilir ve TikTok’a rakip olmaya çalışabilir.

Musk, Twitter’a tam 44 milyar dolar ödedi ve hem bu parayı çıkarmak hem de platformdan uzun vadede ciddi paralar kazanmak adına her ihtimali değerlendirmek istiyor. Örneğin Musk mavi onay rozetine sahip hesaplardan aylık 20 dolar almak istiyor. O çok ses getiren konunun detayları direkt olarak burada yer alıyor.

Elon Musk, Twitter ve Vine detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü