reklamı kapat

POPÜLER

Corsair, bükülebilen OLED oyuncu monitörü

Corsair, bükülebilen OLED oyuncu monitörü tanıttı

Dünyanın en büyük PC parça üreticileri arasında yer alan Corsair, bugün karşımıza ilginç bir oyuncu monitörü ile çıktı.

Özellikle hazırladığı RAM modelleri ile tanınan ancak ürün gamında klavye, fare, güç kaynağı ve kasa gibi farklı donanım ürünleri de yer alan Corsair, bugün bükülebilen bir OLED oyuncu monitörü ile ses getirdi. “Xeneon Flex 45WQHD240” adına sahip olan oyuncu monitörü, LG Display’dan gelen “W-OLED” paneli ile gerçek anlamda bükülebiliyor. Bu sayede modelin kavis oranı 800R seviyesine kadar ayarlanabiliyor, istenirse düz kullanım istenirse de kavisli kullanım elde edilebiliyor. Bu dönüşüm için arkaya konumlandırılan özel bir motorlu kollar üzerine kurulan videosunu yukarıda izleyebileceğiniz ilginç monitör, 45 inç gibi oldukça büyük bir seçenek ve 1000 nit parlaklık ile 240 Hz yenileme hızı sunuyor.

Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync Premium destekleri olan monitör, henüz ne zaman satışa sunulacak ya da kaça sayılacak belli olmuş değil. Ancak ürünün çok pahalı olacağı açık olarak görünüyor. Böyle bir modelin hitap ettiği kitle çok ama çok küçük olacaktır.

Firma bundan önce de ilk oyuncu dizüstü ile ses getirmişti. Bu modelin en farklı özelliği, bünyesinde ekran kapalıyken dahi görülebilen, Touch Bar benzeri özelleştirilebilir butonlara sahip olmasıydı. Bu farklı içerikleri hızlıca açmak için konulan RGB aydınlatmalı butonlar, oldukça büyükler ve toplamda 10 taneler. Elgato’nun Stream Deck yazılımı üzerinden kontrol edilebilen butonlar, cihazı farklılaştırmayı başarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parmak izi sensörü ile gelen dizüstü, Cherry MX anahtarlara sahip mekanik klavyeye sahip ve geniş TouchPad bölümü ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Teknik olarak bakarsak cihaz 16 inç 2560×1600 piksel 240Hz ekran üzerine kuruluyor, en üstte 64 GB DDR5 RAM ile alınabiliyor ve Ryzen 7 6800HS ya da Ryzen 9 6900HS işlemciler ile tercih edilebiliyor. İşlemcileri gibi yine AMD imzalı Radeon 6800M ekran kartı ile gelen Corsair imzalı ilk oyuncu dizüstü, 2 TB depolama ile özelleştirilebiliyor.

Corsair, bükülebilen OLED oyuncu monitörü

Corsair modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER