reklamı kapat

POPÜLER

vine

Futbol maçlarında Vine videolarına yer yok

Maçlarda atılan gollerin, pozisyonların, maç içinden enstantanelerin görüntülerine sosyal hesaplar yoluyla anında ulaşabiliyorduk. Ancak paylaşılan bu maç videoları artık telif hakkı kapsamına girebilir. Üstelik topun ağzında ilk olarak video paylaşım sitesi Vine bulunuyor.

Geçtiğimiz Dünya Kupası’nda had safhaya ulaşan maç içinde çekilen Vine videoları yasaklanmak üzere. En azından İngiltere Premier Ligi bu konuda önlemini almaya hazırlanıyor. Premier Lig yetkilileri, bu sezondan itibaren taraftarların çektiği Vine videolarını internette yayınlamamasını istiyor. Newsbeat’e konuşan Premier Lig iletişim direktörü Dan Johnson, taraftarların maçlarda çekim yapıp bunu paylaşmalarını anlayışla karşıladıklarını; fakat sonuç olarak bunun yasalara aykırı olduğunu belirtti.

Her yıl yayın hakları için ödenen milyonlarca sterlini düşünürsek, Premier Lig sorumlularının haklı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak çoğu amatör futbol seyircisinin en büyük keyiflerinden birini elinden almak çok da adil değil. Üstelik yalnızca 7’şer saniyelik videolar yüzünden.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Futbol maçlarında Vine videolarına yer yok” için bir cevap

  1. Behranov dedi ki:

    Heç bişey yapamazlar