reklamı kapat

POPÜLER

Güncellenen Vine’da artık telefonunuzdaki videoları da paylaşabileceksiniz [Video]

Altı saniyelik videolar hazırlamak için sadece uygulamanın kendisiyle çekilen videoları kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıran Vine, artık telefonunuzdaki herhangi bir videoyu düzenleyerek paylaşabilmenizi mümkün hale getiriyor.

Resmi blog üzerinden yayınlanan açıklamaya göre güncellenen Vine önemli yeniliklerle birlikte geliyor. Kullanıcılardan yoğun istek alan telefondaki videoları paylaşabilme desteğini bu sürümle birlikte hayata geçiren yetkililer, daha önce çektiğiniz görüntüleri Vine’a aktarmanıza olanak sağlıyorlar. Bas-çek esasına dayanan paylaşma yöntemini kısmen devre dışı bırakan düzenlemeyle iPhone 5s sahipleri slow-motion videolarını Vine’da paylaşabilecek, ek uygulamalarla daha profesyonel görüntüler hazırlayabilecek ya da birkaç videoyu birleştirerek sıra dışı bir çalışmaya imza atabileceksiniz.

new-camera-4Diğer taraftan uygulama bünyesindeki düzenleme araçlarını da iyileştiren Vine, çektiğiniz videonun istediğiniz bölümünü çoğaltıp sesi devre dışı bırakıyor ve böylelikle artık ilgili kareyi düzenlerken videonun tamamını baştan izlemenize gerek kalmıyor. Daha yaratıcı fikirlere teşvik etme adına “Ghost Mode”u geliştiren Vine, çekilen son karenin saydamlığını artırıp ekranda göstermeye devam ediyor ve kaldığınız yere göre slow-motion ya da animasyon videoların hazırlanması kolaylaşıyor.

“Torch view” adı verilen fonksiyonla ise düşük ışık altında daha kaliteli çekimler yapılması sağlanırken, -aynı Instagram’daki gibi- eklenen ızgara çizgileriyle daha doğru açı ve konumda kayıt mümkün hale geliyor. Güncellemeyle birlikte üstün kullanıcı deneyimi vadeden Vine,  daha eğlenceli ve komik videolar için üzerine düşeni yaparak geri kalanı hayal gücünüze bırakıyor. Şimdilik iOS için yayınlanan güncelleme paketinin kısa süre içerisinde Android’e de geleceği belirtiliyor.

VİDEO