reklamı kapat

POPÜLER

Instagram, video paylaşım özelliğine kavuştu [Video]

En popüler fotoğraf filtreleme uygulaması olan Instagram‘ın hem iOS hem de Android versiyonu, Vine benzeri video paylaşım özelliğiyle güncellendi. Arayüz bakımından bir önceki versiyonla aynı olan Instagram’ın yeni sürümünde maksimum 15 saniye (Vine‘da maksimum 6 saniye) uzunluğunda video kayıtları yapabiliyor ve bunu arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Instagram’ın video paylaşım özelliği Vine benzeri bir deneyim sunsa da sahip olduğu 13 filtre ile Vine’dan ayrılıyor. Kayıt tuşuna basılı tutarak tek bir seferde veya parçalardan oluşan (minimum 6 saniye) 15 saniyelik videolar kaydedebileceğiniz uygulamada toplamda 13 filtre yer alıyor. Filtre ekranında seçtiğiniz filtrelerin etkisini anlık olarak video üzerinde görebiliyorsunuz. Filtre seçiminin ardından, Instagram akışında görünmesi için video içinden tek bir kareyi seçiyorsunuz. Yeni Instagram’da video kaydını ana kamera veya ön kamerayla yapabiliyorsunuz. Videoların Instagram akışınızda otomatik olarak oynayıp oynamamasını belirleyebiliyorsunuz. Görüntü sabitleme desteğine de sabit olan uygulamada videolar Vine’daki gibi sürekli (loop) oynatılamıyor. Ayrıca video özelliğinde, videolarınızın hazırlanması esnasında hoşunuza gitmeyen video parçalarını silebiliyorsunuz.

Fotoğraf paylaşımında olduğu gibi videolara da konum bilgisi ekleyebiliyor ve oluşturduğunuz videoları Facebook, Twitter, Tumblr, Foursquare, Flickr ve e-posta üzerinden (Vine’da yalnız Facebook ve Twitter) paylaşabiliyorsunuz.  130 milyon kullanıcıya sahip olan Instagram’ın yeni video paylaşım özelliğinden faydalanmak için uygulama telefonunuzda yüklü ise güncellemeniz, yoksa indirmeniz gerekiyor.

Instagram

FİYAT
Ücretsiz

BOYUT
iOS: 14,5 MB
Android: 16M

YÜKLEMEK İÇİN
iOS https://itunes.apple.com/tr/app/instagram/id389801252
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Instagram

VİDEO