reklamı kapat

POPÜLER

Sony a5000

Sony a5000 incelemesi

Wi-Fi destekli dünyanın en hafif değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi a5000, 180 derece hareket edebilen ekranıyla selfie tutkunları için biçilmiş kaftan. Sony’nin yeni aynasızı taşınabilirliğiyle de fark yaratıyor

Bu yılın başında CES’te sergilenen Sony’nin yeni aynasız makinesi a5000, geçtiğimiz yılki NEX-3N’ün geliştirilmiş bir modeli olarak karşımıza çıktı. NEX markasının yerini Alpha’nın kısaltması A’ya bırakmasının ardından görücüye çıkan Sony’nin Alpha çatısı altındaki dördüncü kompakt makinesi a5000, Wi-Fi/NFC ve Sony A7/7r’de de yer alan görüntü işlemcisi BIONZ X ile NEX-3N’den ayrılıyor.

a5000, bünyesinde barındırdığı BIONZ X işlemci sayesinde daha az grenli ve daha keskin fotoğraflar çekebiliyor. NEX-5T’nin tahtına oturan makine, NEX’ten aşina olduğumuz bir tasarım formuna sahip. Sade ve kompakt bir anlayışla geliştirilen siyah, beyaz ve gümüş renk seçeneği alternatifi sunan makine, fotoğraf dünyasına yeni adım atmak isteyenlere yönelik olsa da gelişmiş özellikleri de kullanıcılara sunuyor.

YORUMLAR