reklamı kapat

POPÜLER

Sony HT-A5000

HDMI 2.1 Atmos destekli soundbar: Sony HT-A5000

Sony, üst düzey soundbar modelini geçtiğimiz temmuz ayında tanıtmıştı. Sony HT-A7000, şirketin 360 Reality Audio teknolojisine destek veren ilk soundbar’ı olarak karşımıza çıkmıştı. Sony, 1.300 dolarlık fiyatıyla dikkat çeken soundbar’ın daha uygun fiyatlı versiyonunu duyurdu.

Sony HT-A5000 olarak adlandırılan ses sistemi 5.1.2 kanal desteğiyle geliyor. HT-A7000’den 400 dolar daha uygun fiyata satılacağı açıklanan ses sistemi Dolby Atmos ve DTS:X desteği sunuyor. Sony’nin Dikey Surround motoru sesin başınızın üzerinden gelmesini sağlıyor. Hoparlörde aynı zamanda S-Force Pro Front Surround özelliği de bulunuyor. Bu özellik dijital ses alanı işleme” teknolojisini kullanarak yatay olarak daha geniş bir ses ortamı oluşturuyor. 7 adet sürücüyü bünyesinde barındıran soundbar’da iki adet subwoofer yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Soundbar ayrıca cihazın ön köşelerinde yer alan iki adet tweeter’a sahip. Ses sistemi Bravia televizyon kullanıcılarına merkez hoparlör modunu da sunuyor. Merkez kanalını güçlendiren bu özellik özellikle diyaloglarda daha iyi performansa imkan tanıyor. AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, Bluetooth ve Wi-Fi ses sisteminin sunduğu diğer özellikler arasında.

Sony HT-A5000 fiyatı ne kadar?

Sony’nin Ses Alanı Optimizasyonu özelliği sayesinde hoparlör odaya uygun şekilde kalibre ediliyor. HDMI eARC bağlantısına da destek veren HDMI 2.1 Atmos’lu ses sisteminin yurt dışı fiyatı ise 900 dolar.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın