reklamı kapat

POPÜLER

NIO ES8 Euro NCAP

NIO ES8; Çinli üreticinin ilk Avrupa modelinden Euro NCAP’te beş yıldızlı performans [Video]

Kısa süre içerisinde Norveç üzerinden Avrupa macerasına başlayacak olan NIO ES8, Euro NCAP sonuçlarıyla potansiyel alıcılara güven verecek.

Çinli otomobil üreticilerinin özellikle 2022 ile birlikte Avrupa pazarında adından daha fazla söz ettireceği bir rekabet bizi bekliyor. Münih Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılan yeni modellerle bunun mesajları çok net bir şekilde verilirken, 2021 içerisinde çıkarmanın başlayacağını biliyoruz. Batarya değişim sistemiyle Uzak Doğu’da çok dikkat çeken NIO, aslında elektrikli otomobil dünyasının önemli isimleri arasında. Dünyanın en hızlı elektrikli otomobili EP9’un arkasında olan marka, Avrupa sokaklarındaki satış macerasına ES8 modeliyle çıkıyor. İlk aşamada elektrik payının en yüksek olduğu Norveç’te satışa sunulacak olan NIO ES8 için, kullanıcıların akıllarındaki şüpheleri ortadan kaldıracak çarpışma testi sonuçları açıklandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NIO ES8 Euro NCAP sonuçları

Euro NCAP tarafından açıklanan çarpışma testi sonuçlarında büyük SUV sınıfı içerinde değerlendirilen NIO ES8, standart paketiyle ortalamada beş yıldızla karşımıza çıkıyor. Bu beş yıldızın detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 82, çocuk korumasında yüzde 84, yaya korumasında yüzde 72 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 92 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üzerinde beş tane radar, 12 ultrasonik sensör, Mobileye tarafından geliştirilmiş yazılım teknolojisi ve Nvidia çip setini barındıran ES8’de çok ciddi teknolojik asistanlar kullanıcılara sunulacak. Şerit ve park asistanları gibi yaygın olanların yanı sıra, yaya-bisiklet algılama ve yol işaretlerine göre otomatik hız ayarlayıcısı gibi parçalar sunulan modelin, Avrupalı rakiplerinin donanım bazında geride kalmayacağı aşikar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR