reklamı kapat

POPÜLER

“Çinli Tesla” ikinci SUV modeliyle karşımızda; işte NIO ES6 [Video]

Önümüzdeki yıldan itibaren ilk teslimatlarına başlanacak olan NIO ES6, teknik özellikleriyle pek çok kişinin dikkatini çekecek nitelikte.

2017 yılında dünyanın en hızlı elektrikli otomobilini üreterek adını hafızalarımıza kazıyan NIO, başarısını ürün gamını çeşitlendirerek devam ettirmek istiyor. Bu süreçte ilk modeli ES8‘i sınıfının en ucuz SUV modeli olarak tanıtan Şangay merkezli üreticinin ikinci hamlesi de yine aynı sınıfta karşımıza çıkıyor. “Uzak Doğu pazarının Tesla’sı” olarak anılan markanın yeni ismi NIO ES6, ulaşılabilirlik felsefesinden taviz vermeden iddialı özellikler vadediyor. Üzerinde konumlandırılan iki elektrikli motorla birlikte kullanıcıları performans konusunda da hatırı sayılır rakamlar bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikler

NIO ES6’nın ilk olarak performans değerlerine baktışımızda 536 beygirlik kombinasyon değeri karşımıza çıkıyor. Dört tekerlekten çekişli altyapı üzerinden yere aktarılan bu rakamla birlikte aracın 0’dan 100’e hızlanmasını 4,7 saniyede tamamlayabildiğini görüyoruz. Maksimumda 200 kilometrelik hız değerinin teknik tabloya yansıdığı ES6’nın menzil konusunda da beklentileri fazlasıyla karşılayacağını söyleyebiliriz. Henüz toplam ağırlık değeri paylaşılmayan araçta sunulan 84 kWh‘lık batarya paketiyle tek seferse 510 kilometre yol kat etmek mümkün. Gövde bölümünde havacılık mimarisinde kullanılan alüminyum ve karbon fiber gibi alaşımlardan faydalanılan NIO ES6 giriş seviyesinde yaklaşık 52.000 dolar, en dolu versiyonunda ise 65.000 dolarlık etiket fiyatlarıyla alıcı bulacak.