reklamı kapat

POPÜLER

NIO

NIO önemli geri çağırma hamlesiyle soru işareti yarattı

Çin merkezli elektrikli otomobil üreticileri arasında adımlarını hızlı atan isimlerden olan NIO, hatırı sayılır oranda modelini geri çağırıyor.

Motor sporlarında elde ettiği başarıları asfalt üzerinde yansıtma konusunda önemli adımlar atan NIO ismini son üç yıldır duyuyoruz. Dünyanın en hızlı elektrikli otomobilini üreterek döneme damga vuran Çin merkezli üretici, kısa vadede üç önemli otomobille karşımıza çıktı. Pazarlama çalışmalarını ES8 ve ES6 modelleri üzerinden SUV sınıfında gerçekleştiren NIO şu günlerde ise tatsız bir süreçle gündemde. Kısa süre önce yeni modeli ES6’nın da teslimatlarına başladığını duyuran marka, 4.803 adet ES8 modelini potansiyel yangın riskinden ötürü geri çağırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NIO ücretsiz değişim yapacak

Satışa sunulduğu kısa süreç içerisinde 17.550 adetlik satış adedi yakalamayı başaran marka için bu geri çağırma fazlasıyla önemli. Yapılan açıklamaya baktığımızda yangına sebep olacak etmenin, batarya üzerinde spontane gelişen ısı değişimleri olarak gösterilmekte. Bugüne kadar kullanıcı cephesinden 3 adet yangın şikayetinin rapor edildiğini belirten marka yetkilileri, geri çağırmadan etkilenecek araçlarda ücretsiz batarya değişimi yapacaklarının da altını çiziyor. Sürecin kullanıcıları rahatlacak olan bir kısmı da devletin elektrikli otomobil üreticileri için oluşturduğu takip mekanizması. Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı geçtiğimiz hafta içerisinde, üreticilerin yangınlar hakkında hızlı bir şekilde rapor yayınlamalarını gerektirdiğini duyurdu. Bunu yapmayan markalarınıysa önemli yaptırımlar bekliyor olacak.

İlginizi çekebilir

NIO ortaklığıyla minimal tasarımlı scooter