reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock Holmes Henry Cavill

Sherlock Holmes için sürpriz aktör seçimi

Yeni Sherlock Holmes belli oldu! The Enola Holmes Mysteries filminde ünlü dedektifi canlandırması için anlaşılan isim ise yakında Witcher dizisinde izleyeceğimiz Henry Cavill.

Uzun zamandır yeni bir Sherlock Holmes filmi geleceğini biliyorduk. Ancak bu kez ünlü dedektifi değil onun “genç kız kardeşi” Enola Holmes‘u odağına oturtan bir filmle karşı karşıyayız. Bu filmde başrolü Stranger Things yıldızı Millie Bobby Brown üstlenirken, uzun süre Sherlock’un kimin tarafından canlandırılacağı bilinmiyordu. Nihayet ünlü dedektifi canlandıracak isim belli oldu. Superman rolüyle kendinden bahsettiren, şimdilerde ise Witcher dizisi için çekimleri devam eden Henry Cavill bu kez Sherlock’a hayat verecek. Beyaz perde sayısız Sherlock’a ev sahipliği yaparken, Cavill’in bu rolün altından nasıl kalkacağı da şimdiden merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sherlock Holmes rolüne bürünen yeni isim Henry Cavill

Müjdeli haberi ise Cavill Instagram hesabı üzerinden paylaştı. “Sherlock Holmes kadar fantastik bir karaktere hayat vereceğim için çok heyecanlı, Millie Bobby Brown ile çalışacağım için de çok şanslıyım! Millie, kardeşim, seninle yakında Londra’da görüşürüz.” diyen Cavill rol için heyecanını da gizleyemiyor. Son zamanların “altın aktörlerinden” olan Cavill ise çok farklı rollerde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Superman pelerininden sıyrılma vaktinin geldiğine inanan aktör, Geralt gibi karakter olarak Superman’den çok başkalaşan bir rolü üstlendikten sonra şimdi de Holmes ailesinin maceralarına atılacak. Cavill’ın işinin hiç olay olmayacağını söyleyelim. Her ne kadar hikaye Sherlock üzerine kurulu olmasa da, ünlü dedektifin hayranları onu canlandıracak oyuncular konusunda fazlasıyla seçici.

Film ise Nancy Springer’ın kaleme aldığı Enola Holmes Mysteries kitap serisinden uyarlanıyor. 2006’da okuyucularla buluşan seride 6 kitap yer alıyor. Uyarlamanın kaç filmlik olduğu ise şimdilik meçhul diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Stranger Things 3. sezon fragmanı