reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi CC9 Mi CC9e Meitu
Xiaomi Mi CC9 Mi CC9e Meitu

Xiaomi Mi CC9

Dönen kameralı Xiaomi Mi CC9 Meitu özel versiyonu kesinleşti

2 Temmuz tarihinde Xiaomi Mi CC9 ve Mi CC9e modelleri geliyor. Ancak bunların yanında Meitu özelinde bir model daha olacak.

Türkiye’de de resmi olarak satılmasını beklediğimiz telefonlar Xiaomi Mi CC9 ve Mi CC9e, oldukça merak ediliyor. Ancak bu cihazların yanında bir Mi CC9 Meitu özel versiyonu bulunacak. İşte bu versiyonun da görseli yukarıda yer alan cihaz olduğu belirtiliyor. Bu telefon görebileceğiniz üzere arkasında yer alan dönen kamera sistemiyle fark yaratıyor. Asus Zenfone 6’da da gördüğümüz bu kamera sistemi, biliyorsunuz ön kameraya olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Motorlu yani otomatik olarak çalıştığı tahmin edilen bu sistem, üst düzey selfie yani özçekimlere imkan tanıyor. Ayrıca bu sistem sayesinde telefonun ön yüzünde bir çentik ya da ekran deliği yer almıyor. Normal modellerin ön kameralarını bir çentikte taşıdığı biliniyor. Dönebilen modülde üçlü kamera kullanan Mi CC9 Meitu versiyonu, diğer cihazlardan daha çok dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi CC9 Mi CC9e Meitu

Xiaomi Mi CC9

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi CC9 teknik olarak orta üst seviyede bulunuyor

Hatırlamak adına CC9 modeli 6,39 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 730 işlemciden alacak cihaz, 27W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil üzerine kuruluyor. Parmak izi sensörü ekrana entegre edilen cihaz, arkasında ise üçlü kurulum taşıyor. Burada Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel + 16 megapiksel + 12 megapiksel kameralar karşımıza çıkıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkan telefonun, bağlantı tarafında USB-C kullandığı belirtiliyor. Telefon 6 GB RAM + 128 GB depolama için 378 dolar, 8 GB RAM + 128 GB depolama için 407 dolar, 8 GB RAM + 256 GB depolama içinse 451 dolara satılacak.

İlgili Video