reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger’ın iOS ve Android versiyonuna sesli görüşme özelliği geldi

Mobil cihaz kullanıcıları arasındaki en popüler kişisel mesajlaşma uygulamalarından olan Facebook Messenger gelişmeye devam ediyor. Bir süre önce yayınlanan versiyonuyla iOS kullanıcılarına kişi listelerinden gruplar oluşturabilme imkanı veren uygulamanın hem iOS hem de Android versiyonu güncellendi ve sesli görüşme özelliği kullanılabilir hale geldi.

Uygulamayı kullanarak sesli görüşme yapmak için özel bir işlem yapmak gerekmiyor. Kişi listesinden seçilen bir isme tıklayarak görüşme penceresi açıldığında sağ üstte bir ahize ikonu beliriyor. Şayet karşıdaki kişi de sesli görüşmeyi destekleyen bir cihaz kullanıyorsa bu ikonun rengi mavi oluyor ve üzerine tıklandığında sesli görüşme başlatılabiliyor. Çağrı esnasında karşı tarafın ekranında Facebook profil fotoğrafı ve yanıtla / reddet seçenekleri görünüyor.

Güncellemeyle gelen başka yenilikler de söz konusu. Örneğin artık herhangi bir yazışma içerisindeki bir mesaja tıklandığında bu mesaj doğrudan bir başka kişiye iletilebiliyor. Uygulamanın Android versiyonun sunduğu ek avantaj ise herhangi bir görüşmenin kısayol olarak ana ekrana eklenebilmesi. Bunun için de ana listedeki herhangi bir görüşmenin üzerine basılı tutmak ve açılan pencerede”Kısayol oluştur”u seçmek yeterli oluyor.

iOS ve Android işletim sistemlerini kullanan cihaz sahiplerinin indirebileceği güncellemenin yakın bir zaman içinde Facebook Messenger’ın diğer işletim sistemlerine özel versiyonlarına da gelmesi bekleniyor.

Facebook Messenger, ücretsiz olan ancak kullanılan internet bağlantısına göre veri ücretlerine sebebiyet verebilecek sesli görüşme özeliğiyle birçok rakibine de meydan okuyor. Yakın vadede, sesli görüşmelerin yanında görüntülü görüşme özelliğinin de desteklenebileceği konuşuluyor.

Facebook Messenger

FİYAT
iOS: Ücretsiz*
Android: Ücretsiz*

BOYUT
iOS: 35,5 MB
Android: Cihaza göre değişir

YÜKLEMEK İÇİN
iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/id454638411?mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=tr

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Facebook Messenger
Facebook Messenger