reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp’ın iOS sürümüne sesli arama özelliği eklendi

Geçtiğimiz haftalarda WhatsApp’ın Android sürümüne güncelleme gelmiş ve uygulama internet üzerinden sesli arama özelliğine kavuşmuştu. Güncellemenin iOS versiyonu da kısa süreli gecikmeyle de olsa App Store’daki yerini aldı.

WhatsApp’e gelen güncelleme ile artık iOS kullanıcıları da internet üzerinden diğer kullanıcılarla konuşma yapabiliyor. Ücretsiz görüşme yapılabilen uygulamadaki internet kullanımının mobil verinizi  hızlı bir şekilde harcayacağını da belirtmekte fayda var. Dolayısıyla Wi-Fi erişimi olan yerlerde bu özelliği kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yeni güncellemenin getirdiği tek özellik bu değil. Fotoğraf çekmek ve paylaşmak da artık çok daha kolay hale geliyor. Sohbet çubuğunun yan tarafına eklenen kamera ikonuyla hem kamerayla anında çekim yapmak hem de telefonda bulunan fotoğrafları görmek mümkün oluyor. Bunun da fotoğraf paylaşımını hızlandıran, faydalı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

iOS 8‘in uygulamalar arası bağlantı sağlayan özelliğini de kullanan WhatsApp, yeni güncellemede kullanıcıların farklı uygulamalardan WhatsApp’a video veya fotoğraf göndermesini mümkün kılıyor. Ayrıca artık uygulama üzerinden çoklu video gönderilebiliyor ve bu videolar istendiği takdirde kırpılabiliyor ya da döndürme işlemi uygulanıyor.

Son olarak uygulamanın kişi listesine de çeki düzen verilmiş durumda. Eskiden buradaki kişileri düzenlemek epey zor oluyordu ve yeni kişiler eklemek için rehbere gitmek gerekiyordu. Ancak artık uygulamanın kişiler bölümünden kişiyi düzenlemek, silmek ve yeni birilerini eklemek mümkün oluyor. Yani bu bölüm artık telefonun rehberiyle aynı işlevi görüyor. Whatsapp ile sesli arama şu an tüm kullanıcılar için aktif değil ancak uygulama sayfasında yer alan bilgiye göre önümüzdeki haftalarda yaygın olarak kullanılabilir hale gelecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“WhatsApp’ın iOS sürümüne sesli arama özelliği eklendi” için bir cevap

  1. Oğuzhan Karaot dedi ki:

    Web Whatsapp özelliği gelmiştir diye bir hevesle saldırmıştım ama yine nafile 🙁