reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel 2

Marvel hayranlarının Captain Marvel 2 beklentisi

Captain Marvel 2 filminin yolda olduğu geçtiğimiz günlerde resmiyet kazandı. Bu açıklamayla birlikte Marvel Sinematik Evreni izleyicilerinin beklentileri de netlik kazanmış oldu.

Öncelikle Captain Marvel 2’le birlikte öğrendiklerimizden kısaca bahsedelim. Uzun süredir belirsizlikle gündemde olan bu proje için çalışmaların başladığını öğrendik. Carol Danvers karakterine hayat veren Brie Larson geri dönüyor. Filmin senaryosunu ise Disney+ televizyon dizisi WandaVision‘ın yazarlarından biri olan Megan McDonnell üstlenecek. İlk filmin yönetmenleri geri dönmeyecek. Bu sebeple yeni yönetmen arayışı devam ediyor. Filmin geçmişte değil, Avengers Endgame sonrasındaki bir zaman diliminde geçeceği anlaşılıyor. Marvel stüdyolarının hedefi bu filmi 2022 senesine yetiştirmek. Bu sebeple acilen yönetmen bulmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzleyicilerin Captain Marvel 2 isteği

Gelelim bu açıklamadan sonra oluşan beklentiye… Açıklamada gördüğünüz gibi Carol Danvers‘ın macerası günümüzde devam edecek. Marvel stüdyoları Wonder Woman modelini izleyip devam filmini de geçmişte yaşatmamayı tercih etmiş gibi görünüyor. Olayların Avengers Endgame sonrasına taşınacağı ve Carol Danvers’ın bir sebeple dünyaya döneceği tahmin ediliyor. Beklentiler bu noktada ortaya çıkıyor. Carol Danvers’ın kısa süreli mücadeleler dışında uzun zamandır dünyaya dönmediğini biliyoruz. Bu sebeple kahramanımızın büyük bir kültür şoku yaşamasını bekliyoruz. Ne de olsa Carol dünyadan ayrıldığında takvimler 1990’ları gösteriyordu. Şimdi ise 2020’lere geldik. Etrafında onun anlamadığı pek çok olay yaşanacak. Bu da onu bir nevi Captain America moduna sokacak.

Elbette Captain Marvel 2 filminin tüm hikayesi bu kültür şoku etrafında gerçekleşmeyecek. Ancak hayranlar senaryonun bu noktalara eğinip eğlenceli anlar yaratmasını bekliyor.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı