reklamı kapat

POPÜLER

the witcher

The Witcher 1. sezondaki en büyük Geralt sorusu

The Witcher 1. sezon bölümleriyle gönülleri çalmayı başardı. Fakat yaşanan bazı olaylar izleyicilerin aklında soru işareti yarattı. Bunlardan biri de Geralt’ın geçmişiyle ilgiliydi.

Advertisement

Bildiğiniz gibi ilk sezonun sonlarına doğru Geralt’ın geçmişine ve çocukluğuna dair bazı detaylar öğrendik. Geçmişe dönüş (flashback) sahnelerinde annesinin Visenna olduğunu gördük. Ayrıca Geralt‘ın doğuştan aldığı isim olmadığını anladık. Belli bu Witcher eğitiminden geçtikten sonra kendisine verilen bir isimdi. Geralt ve annesi arasındaki konuşmalardan ve gördüklerimizden, annesinin onu ufak yaşta terk ettiğini görüyoruz. Fakat Visenna aynı zamanda güçlü bir büyücü olarak gösteriliyor. İşte izleyicilerin kafasında oluşan soru işaretleri bu noktada başlıyor.

Kafa karıştıran The Witcher sorusu

Yennefer sayesinde biliyoruz ki kadın büyücüler son dönüşümlerini tamamladıklarında doğurganlıklarını kaybediyor. Bu sebeple Yennefer devamlı bu sorunu çözecek bir çözümün peşinde koşturuyor. Bu bilgiye rağmen Geralt’ın annesi Visenna bir şekilde hamile kalıyor ve doğum yapmayı başarıyor. Visenna gerçekten büyücüyse, nasıl anne olabilirdi? İşte finale damgasını vuran sorulardan biri bu oldu. Kimileri Visenna’nın bunu bulduğu özel bir karışım sayesinde başardığını düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher gelecek sezonlarda Visenna’nın geçmişine ve Geralt’a nasıl hamile kaldığına odaklanır mı, bilmiyoruz. Fakat bu soru işareti uzun süre boyunca kafalardan silinmeyecek gibi görünüyor. Geralt’ın geçmişi ve babasının kim olduğu konusundaki merak, net bir yanıt elde edeceğimiz güne kadar devam edecek.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası