reklamı kapat

POPÜLER

netflix the witcher 2. sezon

The Witcher 1. sezon sonrası Henry Cavill’dan çekim itirafları

İlk sezonuyla hayranların kalbini kazanan Netflix dizisi The Witcher 2. sezon çekimlerine hazırlanırken Henry Cavill’dan ilk sezon için eğlenceli itiraflar geldi.

The Witcher 2. sezon çalışmaları hızla devam ederken, Netflix dizisinin oyuncuları da yeni röportajlarla prodüksiyona dair keyifli detaylar paylaşıyor. O isimlerden biri de başrol Henry Cavill. BBC Radio‘ya konuşan Cavill, karakterine kendinden neler kattığını kaydediyor ve meşhur küvet sahnesiyle ilgili açıklamalar yapıyor. İlk olarak Cavill’ın doğaçlamalarından bahsedelim. Dizi yayınlandıktan kısa süre sonra viral olan Geralt’ın homurtuları esasen senaryo dahilinde değilmiş. Cavill bu homurtuları kendi eklediğini belirtiyor. “Aslında o homurtuların hiçbirinin orada olduğunu sanmıyorum. Tüm homurdanmaları ya ben ekledim ya da hiçbir şey söylemeyerek sadece homurdadım.” diyen Cavill, sözü ikonik küvet sahnesine getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher 2. sezon, 2021’i hedefliyor

Geralt’ın ikonik küvet sahnesi esasen üçüncü oyun Wild Hunt’tan geliyor. Küvette rahat bir şekilde duş alan Geralt’ın bu anı kısa sürede internette viral oluyor. Hatta bunun üzerine Geralt’ın küvetteki anı resmi figürüne dahi kavuşuyor! Cavill da serinin oyunlarını oynamış biri olarak aynı sahneyi canlandırmak istemiş. Ancak birebir canlandırmayı yapmada başarısız olmuş. “Kaç kişi bu sahnenin ikonik olduğunun farkındaydı bilmiyorum. Küvete girdiğimde orada otururken ‘Bu sahnenin nasıl patlayacağını biliyorlar mı acaba?’ diye düşündüm. Ayaklarımı oyundaki gibi küvetin kenarlarına koymak istedim ama yapamadım. Küvetin şekli yanlıştı.” diyen Cavill, küvetin tasarımı yüzünden sahneyi tam da istediği gibi resmedemediğini kaydediyor.

Halihazırda seriye bu kadar hakim ve seven bir başrolün bulunması dizi izleyicileri için de heyecan verici bir detay şüphesiz. The Witcher 2. sezon bölümleri ise ne yazık ki yakın bir zamanda yayınlanmayacak. Yapılan açıklamalar Netflix dizisinin yayın tarihi için 2021‘i planladığını gösteriyor.

İlginizi çekebilir

Yeni diziler, yeni sezonlar; şubat ayında Netflix Türkiye’de neler var?