reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 9

Hızlı ve Öfkeli 9 filminin Han problemi için yönetmenden açıklama

Hızlı ve Öfkeli 9 filminin bir problemi var. O da Deckard Shaw’ın çarptığı otomobil içinde patlayarak öldüğünü gördüğümüz Han’ın geri dönüşü.

Hızlı ve Öfkeli 9 filmi, 31 Ocak’ta yayınladığı ilk fragmanla hayranlara beklenmedik bir sürpriz yapmıştı. Evet Dom’un kardeşi Jacob Toretto’nun hikayeye dahil olması heyecan verici bir eklenti. Ancak asıl sürpriz fragmanın sonundaki ek sahnede karşımıza çıkan Han‘dı! Hatırlamayanlar için sizi biraz geçmişe götürelim. The Fast and the Furious: Tokyo Drift filminde Han amansız bir kovalamacanın ortasındaydı. Unutulmaz sahneler barındıran bu kovalamacanın sonucunda ise tam amacına erişecekken beklenmedik bir kazada arabası takla attı. Han’ı net bir şekilde otomobilin içinde sıkışırken görmüştük. Sonrasında ise kadraj değişmiş ve otomobil patlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdi hemen biraz ileri saralım ve Hızlı ve Öfkeli 6 filmine gelelim. Bu filmde Han’a çarpan otomobilin sürücüsünün Deckard Shaw (Jason Statham) olduğunu öğrenmiştik. Shaw, dokuzuncu filmin fragmanında gördüğümüz kolyeyi otomobilin enkazının içine atmış ve patlamadan önce Dom’u arayarak “Kim olduğumu bilmiyorsun ama öğreneceksin.” demişti. Han’ı öldürerek Dom’a mesaj verdiğini düşünmüştük ki, şimdi Han’ın aslında o kadar da ölü olmadığını öğrendik. Konuyla ilgili ilk açıklama ise yönetmenden geldi.

Hızlı ve Öfkeli 9 ile çözülecek Han gizemi

Altıncı filmi de yönetmiş olan Justin Lin, MTV International‘a verdiği röportajda şunları söylüyor: “Öğreneceksiniz. Ama Han benim için çok özel bir karakter. Seri boyunca aslında özel bir karakterdi ve ben altıncı filmi bitirdiğimde beraber ayrılmıştık. Seriye geri dönmemin sebeplerinden biri de onu geri getirmek. Bir film için soru cevap etkinliğindeydim ve seyircilerden biri neler olduğu konusunda kafasının karışık olduğunu dile getirdi. Bunu aklımdan çıkaramadım ve ilerleyen dönemlerde ne yapmamız gerektiği konusunda bana ilham verdi. Han için adaleti sağlamalıydık.

Lin, Han’ın nasıl kaçtığı konusuna gelince “Hepsi birbiriyle bağlantılı, öyle söyleyeyim. Fast Evreni’nde her olayın bir sebebi var.” diyor. Açıkçası biz de bu imkansız gibi görünen problemin nasıl çözüleceğini merak ediyoruz. Hızlı ve Öfkeli 9, 22 Mayıs‘ta vizyondaki yerini alacak.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı