reklamı kapat

POPÜLER

6 Underground

6 Underground filminden şaşırtıcı Netflix rekoru

Başrolünü Ryan Reynolds’ın üstlendiği Netflix filmi 6 Underground açıklanan izlenme rakamıyla herkesi şaşkına çevirdi. Çok eleştirilen filmin izlenme rekoru kırdığı ortaya çıktı.

Kısaca özetlemek gerekirse bu proje Ryan Reynolds ve Michael Bay ikilisini bir araya getiriyor. Aksiyon dolu bu filmin senaristliği Deadpool, Zombieland gibi işleriyle yanıtığımız Rhett Reese ve Paul Wernick ikilisi üstleniyor. Deadpool ile gönüllerde taht kuran Ryan Reynolds’a Dave Franco, Manuel Garcia-Rulfo, Adria Arjona, Corey Hawkins ve Ben Hardy gibi isimler eşlik ediyor. Filmin temeli ise milyarder bir grup insanın dünya üzerindeki varlıklarını tamamen silmesine dayanıyor. Herkes onları ölü zannederken, birlikte kahramanlığa soyunuyorlar. Dünyaya zararı dokunduğunu düşündükleri insanları ortadan kaldırmaya başlıyorlar. Üstelik bu tercihlerinin getirdiği özgürlükten de çok keyif alıyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6 Underground izlenme rekoru

Tahmin edebileceğini gibi 6 Underground’da da her Michael Bay filminde olduğu gibi bolca patlama ve aksiyon sahnesi yer alıyor. Çıktığı dönemde eleştirmenlerin yerden yere vurdu, pek çok kişinin dalga geçtiği bir film oldu. Buna rağmen 6 Underground’un izlenme rakamları durumun tam tersi şekilde geliştiğini gösteriyor. Netflix’in açıklamasına bakılırsa 6 Underground filmi platform üzerinden 83 milyon izlenme sayısına ulaştı. Bu da platformun üyelerinin büyük bir kısmının filmi merak edip açtığı anlamına geliyor. Elbette bu izleyicilerden ne kadarının filmi sonuna kadar seyrettiğini bilmiyoruz.

Görünen o ki 6 Underground’un hakkındaki yoğun eleştiriler izleyicilerin “Neymiş bu biz de görelim” diye düşünmesine sebep oldu. Bu rakamlar filmin devamının gelmesine vesile olabilecek oranda. Bakalım ikinci film duyurusu ne zaman gelecek?

İlginizi çekebilir

6 Underground’un fragmanı