reklamı kapat

POPÜLER

Color Swing

Ortama göre renk değiştiren akıllı lamba: Color Swing [Video]

Philips’i televizyon sektöründeki rakiplerinden ayıran en büyük fark sunduğu Ambilight teknolojisi. Ekrandaki görüntülerin rengini algılayarak duvara yansıtan teknoloji, kullananlar tarafından oldukça beğeniliyor. Akıllı lamba Color Swing ise buna benzer bir süreci tüm odaya aktarıyor.

İtalyan tasarım şirketi Digital Habits tarafından hazırlanan Color Swing, ortama göre rengini değiştirebiliyor. Örneğin altına kırmızı bir tabak geldiğinde rengini kırmızı yapan lamba, bunu bünyesinde yer alan IR renk seçici sensöre borçlu. Bu sensörle altındaki objelerin rengini belirleyebilen lamba, buna göre ortamın havasını görsel olarak değiştirebiliyor. Yeni bir teknoloji kullanmıyor olmasına rağmen altyapıyı şık bir gövde içerisinde birleştiren ürün, beyazdan sarıya ve yeşile kadar tüm renklere destek veriyor.

Evinizde bir Color Swing ister miydiniz?

Geliştirilen renk değiştirme özelliğine sahip lambanın henüz prototip aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var. Seri üretime girip girmeyeceği henüz bilinmeyen ürün, yetenekli kişilerin kendi yapabileceği bir seçenek de oluşturuyor. The Verge’e göre 8 dolarlık Adafruit RGB renk sensörü ile Ardunio kullanılarak buna benzer bir süreç kurulabiliyor. Tanıtım videosu aşağıda yer alan Color Swing‘in sunduğu bu özelliği nasıl buldunuz? Evinizde böyle bir aydınlatma sistemi olmasını ister miydiniz?

Video