reklamı kapat

POPÜLER

Dyson Lightcycle Morph

Fiyatıyla dudak uçuklatan akıllı lamba: Dyson Lightcycle Morph [Video]

 - Güncelleme: 29 Ocak 2020 22:18

Elektrikli süpürgeleriyle gönlümüzde taht kuran Dyson, yeni lambası Dyson Lightcycle Morph ‘u tanıttı. Dyson imzalı akıllı lamba bir mobil uygulamayla çalışıyor.

Yaydığı ışığı mevcut gün ışığında sunabilen lamba kullanıcıların yaşı ve ruh hali gibi çeşitli faktörlere göre ışık seviyesini ayarlayabiliyor. Dyson’un Isı Borusu teknolojisini kullanan Lightcycle Morph, belirli bir kullanım türü için tasarlanan çoğu lambalardan daha fazlasını sunuyor. Dyson Yaşam Döngüsü biçiminde Ortam Işığı, Görev Işığı, Özellik Işığı ve Dolaylı Işık olmak üzere dört farklı ışık modu bulunuyor. Ortam Işığı aktif durumdayken akıllı lamba mavi ışığı azaltarak göz yorgunluğunu azaltıyor. Dolaylı Işık modu ise  ışığı döndürmek için lambanın 360 derece akıllı optik kafasını kullanıyor. Özellik Işığı modu sanat gibi öğeleri vurgulamak için faydalanılıyor. Göre Işığı modunun hassas el sanatları ve benzeri işler için uygun olduğu belirtiliyor.  Işığı kişiselleştirmek için kullanıcılar Dyson Link uygulamasını kullanabiliyor. Akıllı lambanın gövdesi alüminyum-polikarbonat bir gövdeyle kaplı. Dyson, elektrikli süpürgelerinde olduğu gibi Lightcycle Morph modelinin de darbelere karşı çok dayanıklı olduğunu söylüyor. Dyson’ın belirttiğine göre aydınlatma sistemindeki lamba ömrü 60 yıl boyunca kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dyson Lightcycle Morph
Dyson
Dyson
Dyson
dyson
dyson
dyson

Kişiselleştirme özelliklerine gelince, Şirket kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ışığı ayarlayabileceğini belirtiyor. Daha yaşlı kullanıcılar için, ışık otomatik olarak daha parlak hale geliyor. Ayrıca uygulama, kullanıcının ışığın renk ve parlaklık seviyesine ince ayar yapmasını sağlayan manuel kontrolü de barındırıyor. Kullanıcılara, çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için 20 adede kadar ek ışık ayarı programlama da sunuluyor.

Dyson Lightcycle Morph satış fiyatı ne kadar?

Akıllı lambanın masaüstü modelinin yurt dışı fiyatı yaklaşık 650 dolar, zemin lambası modelinin fiyatı ise yaklaşık 850 dolar.