reklamı kapat

POPÜLER

DxO One

Android’li telefonları DSLR’a dönüştüren kamera

Ekim ayının ortasında popüler kamera benchmark sayfası DxO, popüler mini kamerası DxO One’ın Android platformuna da geleceğini belirtmişti. Şirketin yaptığı açıklamanın üzerinden çok geçmeden kamerasını yurt dışında satışa sundu. Erken erişim programı kapsamında piyasaya sürülen DxO One, Android’li cihazlara DSLR kalitesinde fotoğraf çekme yeteneği kazandırıyor.

Android’li cihazların USB-C bağlantısına takılan kamera,  60 derece açıyla döndürülebiliyor. 20,2 megapiksel çözünürlüğe ve 1 inç boyutunda CMOS sensöre sahip olan DxO One,  HTC U11, Huawei Mate 9, Huawei P10, LG G9, LG V20, Moto Z, Nexus 5X, Nokia 8, Nubia Z11 mini, Samsung Galaxy A5 (2017), Samsung Note 8, Samsung S8, ve Huawei Honor 9 gibi cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. F/1.8 diyaframlı kamerasıyla özellikle düşük ışıkta başarılı bir performans sergileyen kamera Wi-Fi desteğiyle uzaktan kontrole imkan tanıyor. Cihazın kendine özel uygulaması telefona yüklendiğinde bir DSLR’da bulunan neredeyse her ayarı yapmak mümkün oluyor. RAW formatında fotoğraflar kaydedebilen kamera, bu fotoğrafları kendi bünyesindeki MicroSD’ye kaydediyor ve JPEG formatındaki kopyalarını ise Android’li cihazlara gönderiyor.

DSLR fotoğraf kalitesi sunan DxO One’ın fiyatı ne kadar?

Saniyede 30 kare Full HD video da kaydedebilen kameranın ISO hassasiyeti maksimumda 51.200’e kadar artırılabiliyor. Yurt dışında satışa sunulan DxO One’ın satış fiyatı ise 499 dolar.

VİDEO