reklamı kapat

POPÜLER

Canon

Canon CES 2018’i boş geçmedi, yeni konsept kameralar sergiledi

CES 2018 fuarında hiçbir duyuru yapmayan Canon, ortaya çıktığı kadarıyla stat alanına iki adet yeni konsept kamera getirdi. İlginç özellikleri bulunan kameralardan bir tanesi oldukça tanıdık görünüyor.

Şirketin bu konsept ürünlerinden ilki Samsung Gear 360‘a benzer bir 360 derece kamera modeli. Bünyesinde sadece bir tek lens yer alan ancak üst bölümü hareket edebilen kamera, böylece tek lens ile 360 derece çekimler gerçekleştirebiliyor. Hareketli yapısı sayesinde belirli objeleri ya da yüzleri takip edebilen kamera, söylendiği kadarıyla yapay zeka temelinde geliştiriliyor. The Verge tarafından çalışır hale olduğu söylenen ürün, mobil dünyaya biraz gel kalmış bir ürün olarak görünüyor. Canon’un hazırladığı diğer kamera ise direkt olarak DxO One‘ı akıllara getiriyor. Arkasında Apple cihazlar için katlanabilir bir Lightning portu bulunan ürün, temel olarak iCihazlara bir kamera daha ekliyor. Hareketli tasarlanan ürün, bünyesinde 100-400 mm zoom lens taşıyor. Bu açıdan geniş bir zoom (Mekanik ya da optik mi belli değil) kabiliyeti bulunan kamera, tahminimizce bünyesinde telefondan çok daha büyük bir sensör de barındırıyor. Fuara getirilen bu modelin henüz çalışmadığı belirtiliyor ve yuvarlak hatlı bir versiyonu da sergileniyor.

Canon
Canon

Canon mobil tarafa da odaklanıyor

Şirketin artık mobil tarafa da önem verdiğini gösteren bu iki ürünün çıkış tarihleri ya da fiyatları hakkında bir bilgimiz bulunmuyor. Nedense şirket tarafından fuar alanında sergilemek dışında gündeme getirilmeyen kameralar, bakalım son kullanıcıya ulaşacak mı?