reklamı kapat

POPÜLER

Canon PowerShot PICK

Yapay zekalı kamera Canon PowerShot PICK ile tanışın [Video]

Kamera pazarında son dönemde sessiz kalan Canon, bu sessizliği Canon PowerShot PICK isimli ilginç kamerası ile bozdu. İşte detaylar;

Canon PowerShot PICK, firmanın son dönemde hazırladığı en ilginç modellerinden oldu. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte hazırlanan ürün, Japonya merkezli bir kitlesel fonlama platformu üzerinde çok büyük bir başarıya ulaşmış durumda. Bir güvenli kamerası gibi olan PICK, aktarıldığı kadarıyla deneysel bir ürün ve ortam analizi ile yüz tanıma yapabiliyor. Yapay zeka temelli kamera kafası hareketli olduğundan en iyi açıyı otomatik olarak ayarlayabilen PICK, buna göre en doğru anda fotoğraf çekebiliyor. Canon tarafından bir “otomatik çekim kamerası” şeklinde lanse edilen ürün, 1/2.3 inç 12 megapiksel CMOS sensör kullanıyor ve sesli olarak komutlar ile yönetilebiliyor. Aynı zamanda video çekme yeteneği de olan PowerShot PICK, elbette her zaman taşınabilecek bir seçenek değil. Bu 400 dolar altına satılacak bilgisi gelen model daha çok evlere konulacak bir otomatik fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. Modelin global olarak satılması da bekleniyor.

Canon PowerShot PICK pazarda geniş bir kitleye ulaşmayacak

Firmanın daha önce şaşırtan kamerası ise Canon PowerShot Zoom olmuştu. Tek elde kullanmalık kamera modeli, bir dijital dürbün gibi ve 12,1 megapiksel 1/3 inç CMOS sensör üzerine kurularak gücünü DIGIC 8 işlemciden alıyor. 1080P çözünürlükte video çekebilen kamera, sadece 145 gram ağırlığında ve 100-400mm seviyesinde bir lens taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelin çekim aralığı dijital zoom ile 800mm seviyesine kadar yükseltilebiliyor. Bünyesinde bir ekran olmadığından çekilen fotoğraf ve videolara kablosuz olarak bağlandığı akıllı telefon üzerinden gösteren ürün, az sayıda fiziksel buton ile geliyor ve yerleşik olarak görüntü sabitleme yapabiliyor.