reklamı kapat

POPÜLER

Canon PowerShot PX

Canon’dan anılara özel olarak hazırlanan kamera: PowerShot PX

Görüntüleme devi Canon, bu sefer karşımıza bir fotoğraf makinesi ile değil, PowerShot PX isimli kamerasıyla bulunuyor.

Tanıtım videosunu hemen yukarıda izleyebileceğiniz Canon PowerShot PX, bir güvenlik kamerası gibi görünüyor ancak amacı çok daha farklı. Bu kamera tam olarak ev içinde kullanıma ve anıları yakalamaya özel olarak tasarlanmış.

Dahili piliyle bağımsız olarak görev yapabilen ve dönen kafa sistemiyle konumlandırma konusunda özel ayara ihtiyaç duymayan ürün, hayatın özel ve eğlenceli anlarını yakalayarak görüntülü bir günlük tutma amacını taşıyor.

Özellikle ev içinde “aile” merkezli kullanıma odaklanan ürün, örneğin oturma odasına konulursa bir annenin ya da babanın çocuklarıyla geçirdiği güzel anları unutulmaz hale getirebiliyor.

Çektiği görüntüleri akıllı telefon uygulamasına yükleyen ve çekimler arasından en iyilerini kişilerin karşısına getiren PowerShot PX, genelde çekimi yaptıkları için annelerin / babaların olmadığı çocuk fotoğraflarına ebeveynleri de dahil ediyor.

Yapay zekâ sistemleriyle en özel anları tespit edebilen ve kişileri kadrajın içerisinde tutabilen Canon PowerShot PX, teknik olarak bakarsak 11,7 megapiksel 1/2.3-inç CMOS sensöre sahip. Görüntü kalitesi inanılmaz iyi olmayan model, 11 megapiksel fotoğraf ve FullHD videolar çekebiliyor.

Bağlantıyı Bluetooth ve WiFi üzerinden yapan kamera, 360 derecelik kafasıyla geniş bir alanda çekim yapabiliyor. Model için siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon PowerShot PX ileride Türkiye’de de satılabilir

Modelin açıklanan Avrupa fiyatı 499 euro gibi yüksek sayılacak bir noktada yer alıyor. Bu kameranın yapısı gereği çok satması hiç ama hiç olası görünmüyor. Bu açıdan ürün Türkiye pazarına uğramayabilir. Ya da Canon bir sürpriz yaparak ürünü Türkiye’de de aktif olarak satabilir.