reklamı kapat

POPÜLER

Insta360 ONE R

Şaşırtıcı modüler kamera: Insta360 One R [Video]

Insta360, CES 2020’de beklenen kamera modelini tanıttı. Hazırlanan yeni model Insta360 One R, modüler yapısıyla fark yaratıyor.

Hazırladığı 360 derece kameralar ile ses getiren Insta360, CES 2020’de tanıttığı Insta360 One R ile sürece farklı bir yaklaşım getiriyor. Bu kamera, birden fazla parçaya sahip ve dediğimiz gibi modüler yapıda. Her şeyin merkezinde kırmızı renkteki aynı zamanda pil de olan bölüm yer alıyor. Bunun üstüne ilk olarak dokunmatik ekranlı ana ünite geliyor. Bu ünitenin yanında konulacaklar ise üç farklı versiyon halinde hazırlanmış. Firma burada ilk olarak karşımıza 5.7K video çekebilen 360 derece modül ile çıkıyor. Bu çift lensli kamera modülü sayesinde de 360 derecelik görüntüler çekilebiliyor. Diğer kamera ise 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebilen bir modül. Bu modül 8 kat yavaş çekim destekli ve yüksek kalite sunuyor. En sonda ise Leica destekli tam 1-inç sensöre sahip kamera modülü bizleri karşılıyor. Geniş açı bu lens, 5.3K video çekebiliyor ve 19 megapiksel fotoğraflar verebiliyor. En yüksek görüntü kalitesi bu modül ile geliyor. Suya karşı dayanıklı olan ve gelişmiş bir uygulama altyapısı taşıyan modüler kamera sistemi, otomatik video düzenleme dahi yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Insta360 One R fark yaratmayı biliyor

Yazılımsal olarak çok yüksek görüntü sabitleme sunan One R, çift kamera modülü ile 479 dolardan başlıyor. En pahalı versiyon ise 549 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor. İlginç görünen model, bakalım ilk testlerde nasıl bir performans sergileyecek?