reklamı kapat

POPÜLER

Insta360 ONE RS 1-Inch 360 Edition

Insta360 ve Leica’dan çift 1-inç sensörlü 6K “360 derece” kamera

360 derece kamera denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden Insta360 ve görüntüleme devi Leica, yeni bir kamera için bir araya geldiler.

Insta360 ONE RS 1-Inch 360 Edition” adıyla karşımıza çıkarılan yeni kamera, Leica ile ortak geliştirilen iki adet 1-inç sensör üzerine kuruluyor. Çift sensör ve lens ile beraber 360 derecelik 6K videolar çekebilen kamera, ufak olduğu için her zaman taşınabilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Başka ihtiyaçlar için lens değişimine izin veren model, istenirse 21 megapiksellik fotoğraflar da çekebiliyor. 1-inç sensör sayesinde görüntü kalitesi ve özellikle düşük ışık performansı yüksek olan ürün, dijital olarak inanılmaz iyi seviyede görüntü sabitleme (FlowState) yapabiliyor. 360 derecelik görüntüler üzerinde düzenleme yapmayı kolaylaştıran bir uygulamaya da sahip olan kamera, Insta360 imzalı diğer kameralar gibi bağlı selfie çubuğunu sanal olarak ortadan kaldırabiliyor.

IPX3 sertifikası ile suya karşı bir seviye dayanıklı olan kamera, bünyesinde kadrajı kolaylaştıran ufak bir dokunmatik ekran taşıyor. Bu ekran ile kontrol edilebilen, istenirse akıllı telefon üzerinden de yönetilebilen model, kişilere 360 derece çekim ile inanılmaz yüksek bir çekim sonrası düzenleme olanağı sunuyor. Bu ürün ile kadraj yanlış oldu derdi bitiyor ve bu durum içerikler üreticileri çok rahatlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzun selfie çubukları ile drone efekti verilmesine de imkan tanıyan “Insta360 ONE RS 1-Inch 360 Edition“, maalesef ucuz bir seçenek değil. Kamera için yurt dışında 800 doların gözden çıkarılması gerekiyor. Firmanın “One RS” serisinde detaylarına burada yer verdiğimiz başka modeller de yer alıyor.

Insta360 ve Leica imzalı kamera yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın