reklamı kapat

POPÜLER

360 derece kamera Insta360 ONE X2

360 derece kamera Insta360 ONE X2 geldi; işte detaylar [Video]

Insta360, yeni kamerası ile karşımızda yer alıyor. Firmadan dikkat çeken özelliklere sahip 360 derece kamera Insta360 ONE X2 geldi.

Bünyesinde yer alan çift kamera ile tek kalemde etkileyici 360 derece videolar çekebilen yeni model Insta360 ONE X2, her zaman taşınabilecek kadar ufak bir gövdeye sahip. Bu konuda birçok benzerinden daha kompakt olan kamera, bu kadar ufak olmasına rağmen artık bünyesinde minik de olsa bir OLED ekran barındırıyor. Bu ekran sayesinde hem menülerde gezilebiliyor hem de kadrajlama yapılabiliyor. Yüksek kaliteli 5.7K çözünürlükte inanılmaz derece iyi görüntü sabitleme ile çok stabil videolar çekebilen model, bünyesinde çeşitli kamera modları taşıyor. Örneğin bir mod ile 360 derece video çekiliyor, birisiyle panorama görüntüler elde edilebiliyor ve bir tanesiyle ise çift kameradan aynı anda görüntü alınabiliyor. Bu son mod ile hem kendinizi hem de karşı tarafı çekebiliyorsunuz.

Insta360 ONE X2 çok kullanışlı görünüyor

Sürpriz olmayacağı üzere su geçirmeyen kamera, özellikle hazırlanan uygulaması üzerinden çok büyük kolaylıklar getiriyor. Bu uygulama sayesinde videoları paylaşmak için bilgisayara ihtiyaç kalmıyor. Su altında çekim yapılabilen ve bu konuda özel optikleriyle performansı yerini aldığı modelden daha iyi denen ONE X2, bünyesinde 1.630 mAh pil taşıyor. Bu pil ile aralıksız 80 dakika çekim yapılabiliyor ve bu da fazlasıyla yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstenirse webcam olarak da kullanılabilen kamera, yurt dışında 430 dolardan satışa çıkıyor. Ürünün Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor ancak ONE X2‘nin yakında Türkiye’ye geleceğini biliyoruz.