reklamı kapat

POPÜLER

Insta 360 ONE X

Akılalmaz çekimleri mümkün kılan “fırlatılabilir” aksiyon kamerası: Insta360 One X [Video]

Aksiyon çekimlerine yeni bir bakış açısı getirecek Insta360 One X aksiyon kamerası tanıtıldı. Modelin fırlatılabilir yapısı gerçekten çok ilginç görünüyor.

Advertisement

Insta360 One X aksiyon kamerası, daha önce gördüğümüz modeller pek benzemiyor. Kamera farkını söylediğimiz gibi fırlatılabilir yapısıyla koyuyor. Bunun için yukarıda görebileceğiniz özel bir haznesi bulunan kamera, isminde de geçtiği üzere 360 derece görüntü kaydı yapabiliyor. Burada 5.7K çözünürlüğe kadar çıkabilen kamera, saniyede 30 kare görüntü alıyor. Özel yavaş çekim moduyla 4K çözünürlükte saniyede 50 kareye, 3K çözünürlükte ise saniyede 100 kareye çıkış yapabilen kamera, çok özel bir görüntü sabitleme teknolojisi kullanıyor. Dahili sensörlerden yararlanan bu teknoloji sayesinde kamera fırlatıldığı zaman bile inanılmaz görüntüler yakalanabiliyor. Kamera ile çekilen “fırlatma temelli” çekimler sayfanın üzerindeki videoda yer alıyor. Videoya ek olarak 18 megapiksel çözünürlükte HDR fotoğraflar çekebilen kamera, istenirse haznesiz olarak da kullanılabiliyor. Çektiği görüntüler özel akıllı telefon uygulamasında işlenebilen Insta360 One X aksiyon kamerası, 360 derece kayıt için hem önünde hem de arkasında geniş açı kamera taşıyor.

Insta 360 ONE X
Insta 360 ONE X
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Insta360 One X aksiyon kamerası benzersiz bir model

Gelelim selfie çubuklarını otomatik olarak silebilen kameranın satış fiyatına. Açıklandığı kadarıyla model 399 dolar yurt dışı fiyatıyla raflardaki yerini alıyor.

İlgili Video

Kamera için hazırlanan bir başka video