reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Yaris Cross

Merakla beklenen Toyota Yaris Cross için yurt dışı fiyatlarıyla ilgili detaylar

Kasım ayı itibarıyla yurt dışındaki sipariş süreci başlatılacak olan Toyota Yaris Cross için garanti ve fiyat detayları da netleşti.

Geçtiğimiz nisan ayında tanıtımı gerçekleştirilen Yaris Cross, son dönemlerin en büyük sürprizlerinden birisi olarak karşımıza çıktı. Altyapı olarak adını aldığı binek modelden güç alan Yaris Cross, yurt dışında sipariş ve satış süreciyle gündeme gelmeye başladı. Dış kaynaklara baktığımızda Toyota’nın Avustralya merkezli olarak 2 Kasım’da sipariş sürecini resmi olarak açacağına işaret ediyor. Sipariş öncesi fiyat detayları da meraklıları için paylaşılmış durumda. Buna göre Yaris Cross’un Avustralya’daki başlangıç fiyatı 19.222 dolar olarak netlik kazandı. Üst paketler ise 21.358 ve 23.495 dolarlık etiketle pazara sunulacak. Yaris Cross 5 yıllık garanti süresine sahip. Bu rakam motor için 7 yıl ve hibrit versiyonun bataryası içinse 10 yıl olarak resmiyet kazandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Yaris Cross cephesinden öne çıkanlar

Toyota, yeni Yaris Cross modeli her ikisi de tamamen yeni 3 silindirli 1.5 litre benzinli ve 1.5 litre hibrit motor seçenekleri ile sunulacak. Markanın 4. nesil hibrit teknolojisini kullanan Yaris Cross’un kendi kendini şarj eden hibrit sisteminde 1.5 litre üç silindirli Atkinson çevrimi benzinli motor ve elektrikli motor yer alıyor. Tipik bir dizel motordan yüzde 40 oranında daha yüksek verimliliğe sahip olan bu motor ile birlikte çok daha iddialı yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu öne çıkıyor. Yaris Cross’ta yer alan hibrit sistem 116 beygir güç üretirken bu güç akıllı dört çeker sürüş sistemiyle yere aktarılacak. Yaris Cross, Toyota Safety Sense aktif güvenlik sistemleri ve gelişmiş sürücü asistan sistemlerinden de faydalanıyor. Araç Nissan Juke ve Ford Puma gibi modellerle rekabete girecek.

Video